profil

Na czym polega świętośc człowieka?

poleca 83% 1278 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

apież Jan Paweł II powiedział, że : “...życie człowieka jest święte i mamy je szanować oraz pielęgnować...”, gdyż tak nakazał Pan Bóg, nasz Stwórca. Jeat ono święte, ponieważ od samego początku Bóg opiekuje się nami i pomaga nam, a każdego człowieka, który otrzymuje łaskę od Ojca, możemy nazwać “świętym”. Każdy człowiek otrzymuje łaskę od chwili narodzin aż do samej śmierci. Każda osoba ludzka jest chciana i chroniona, bez względu na jej postępowanie wobec Stwórcy.
W Starym Testamencie jest napisane, że “człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga żywego i prawdziwego”. Jednak naszym postępowaniem Bóg nie może kierować, może jedynie podpowiadać przez głos sumienia, czyli tzw. podświadomości. Wszyscy kiedyś staniemy przed obliczem Ojca, dlatego Bóg zachęca nas abyśmy poprzez dobre uczynki oraz modlitwę uświęcali swoje życie.
Życie i zdrowie fizyczne są cennymi dobrami powierzonymi nam przez Boga. Mamy się o nie rozsądnie troszczyć, uwzględniając potrzeby drugiego człowieka. P.Bosmans napisał, że Bóg stworzył nas :”... z dłońmi, by rozdawać. Z sercem, aby kochać. Z dwojgiem ramion – które są wystarczająco długie, by innych obejmować”. Starajmy się więc uświęcać nasze życie każdego dnia, aby skrócić sobie drogę do Królestwa Niebieskiego oraz pomagać skrócić tę drogę bliźnim.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta