profil

Życie jest ciągłą wędrówką, a przygody nowymi doświadczeniami.

drukuj
poleca 85% 139 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Życie jest ciągłą wędrówką, a przygody nowymi doświadczeniami, dzięki którym nie popełniamy dwa razy tych samych błędów. Droga, którą przebędziemy będzie wskazówką dla innych pod warunkiem, że przejdziemy ją sami.
Wielu ludzi przeszło fizycznie wiele kilometrów. W książce "Drugie oblicze wojny" opisany jest człowiek, który w czsie II wojny światowej był przesiedlany z więzienia do więzienia i zdobywał nowe doświadczenia, uczył się życia. W tamtych czasach ludzie nieustannie wędrowali w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, pożywienia, ciepłego kąta. Dzięki nowym doświadczeniom wiedzieli co robić abo przeżyć. Wędrowali równiez po to, aby odnaleźć swoich bliskich. Gdyby przestali iść zaczęliby się cofać. W trudnych sytuacjach nie wiedzieliby, co robić, a ci, którzy szli dalej poradziliby sobie dzięki doświadczeniom z tej wędrówki jaką jest życie.
Zycie wzbogaca nas o nowe doświadczenia nie tylko podczas wędróki po świecie lecz także w głąb ludzkiego ciała. Książka Jurgen Thorwald "Stulecie chirurgów" opowiada historię medycyny. Od tamtej pory zawędrowaliśmy bardzo daleko poznając nowe choroby i ich przyczyny. Te doświadczenia przyjadą się nam i przydadzą się również naszym potomkon, którzy będą jeszcze bardziej zagłębiać się w tajemnice ludzkiego organizmu.
Wędróka nie musi oznaczać pokonania jakiejś odległości. Życie to nieustanna wędróka, w ciągu której uczymy się czegoś zdobywając nowe doświadczenia. Każdy z nas parę lat temu był innm człowiekiem i pomimo teko, że nie pokonujemy wielkich odległości w poszukiwaniu przygód, one znajdują nas. Niektórzy podczas tej wędrówki zbaczaja ze szlaku i wpadają w nałogi lub złe towarzystwo, ale również dzieki takim przeżyciom nabierają nowych doświadczeń, staja się silniejsi.


Polecasz? Tak Nie
Podobne tematy:
(0) Brak komentarzy
Gramatyka i formy wypowiedzi