profil

Mały Książę.

poleca 82% 740 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze
Mały Książę streszczenie

Mały Książe to jeden z głównych bohaterów książki A.De S. Pt Mały Książe.M innymi opowiada ona o podróży chłopca,które miały na celu znalezienie przyjaciela.Po drodze napotkał 7 planet, które zamieszkane były przez niedorzecznych a czasami nawet śmiesznych mieszkańców

Pierwszą planetę zamieszkiwał król,który ciągle wydawał rozkazy i nakazy a przytym nienawidził sprzeciwu.Jego zdaniem każdy, kto przybywał na jego planetę musiał słuchać jego poleceń.Król bardzo ucieszył się zwizyty K, ponieważ jego paneta była niezamieszkała i nareszcie mógł komuś rozkazywać.
Drugą planetę zamieszkuje Próżny. Człowiek ten zcałego serca pragną, aby go podziwiano i wielbiono. Jego celem w życiu było samouwielbienie ,wychdiło mu to całkiem dobrze, ponieważ słyszał tylko pochały.

Na 3 planecie znajdował się pijak. Człowiek ten pił, aby zapomnieć o tym, że się wstydzi a wstydzi się z tego powodu, że pije.W ten sposób, błede koło się zamyka i już nie ma wyjścia z tej sytuacji.

Czwarta planeta należała do bankiera.Człowiek ten ciągle liczył gwiazdy,uważał ze wszystkie należą do niego i musi je policzyć, aby zapisać ich ilość zapiać na kartce,a następnie zamknąć na klucz w szufladzie.Bankier ciągle powtarzał, że jest człowiekiem poważnym a w rzeczywistości jego czyny były śmieszne i niedorzeczne.

Piąta planeta była bardzo interesująca. Była zamieszkana przez latarnika. Oprócz niego,na jego małej planecie zmieściła się tylko lampa uliczna.Jego zadaniem było ją zapalać i gasić w ciągu jednej minuty,ponieważ tyle trwała przerwa między nocą a dniem.Latarnik wykonywał swą bezsensowna prace bardzo sumienie, ale z roku na rok planeta obracała się coraz szybciej, iż każdym rokiem trzeba było latarnie gasić i zapalać coraz częściej.

Szósta planeta była sporo większa od pozostałych.Mieszkał na niej geograf
Który opierał się na badaniach innych badaczy a sam nie potrafił wskazać góry lub rzeki. Mówił,że opiera się na odkryciach badaczy a w rzeczywistości nigdy ich nie miał.Człowiek ten uważał się za wielkiego naukowca a w rzeczywistości nic nie umiał ani niczym się nie zajmował.

Ostatnią poznaną przez niego planeta była Ziemia.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty