profil

Krajobraz Ruhry

poleca 88% 103 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Niemcy

„ Jak powstał obecny krajobraz Zagłębia Ruhry”

Krajobraz Zagłebia Ruhry zaczął się zmieniać w końcu XVIII wieku, gdyż wzrosło zapotrzebowanie na węgiel kamienny. By zwiększyć wydobycie węgla i zudować nowe kopalnie przybywali ludzie z okolicznych wsi i miasteczek. Wybudowano specjalnie dla nich specjalne osiedle które z biegiem czasu się powiększały. Potem góricy zaczęli sprowadzać swoje rodziny i wtedy zaczął się rozwój przemysłowy. Zaczęto budować szkoły, szpitale, sklepy itp. ponieważ to było potrzebne do rozwoju miasteczka, które zaczęło przekształcać się w miasto. Dzięki węglowi kamiennemu zaczęły się rozwijać również inne gałęzie pszemysłu. Powstały w tedy elektrownie i huty żelaza. By dowożenie potrzebnych materiałów odbywało się bez przeszkód zbudowano drogi, oraz linie kolejowe. Chciano taż wykorzystać rzekę Ren do przewozu ładunku. Przekopano kanały gdzie łączyły rzekę z najpotrzebniejszymi miejscami gdzie znajdowały się potrzebne surowce. By można było odbierać te surowce musiano zbudować porty. W późniejszym czasie zaczęły rozwiajać się inne gałęzie przemysłu co powodowało większą ilość miejsc pracy. Do miasta zaczeli przybywać ludzie z zagranicy. Z początku XX wieku nastąił gwałtowny rozwój miasta.
Gdy zaczęło się wszystko rozwijać w Zagłebi Ruhry zaczęły powstawać hałdy odpadów czyli wzgórza, które powstałuy w wyniku zmieszania ziemi ze spalinami. Zaczęły padać kwaśne deszcze przez co doszło do skażenia gleby.
Miasta zostały połączone drogami, zostały wybudowane lotniska. Krajobraz Zagłebia Ruhry zmienił się w krajobraz przemysłowy.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata
Więcej informacji