profil

Czy konflikt pokoleń jest nieunikniony?

poleca 84% 801 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wielu z nas bardzo często przeżywa jakieś "spięcia" ze swoimi Rodzicami. W wielu sytuacjach nie zfadzamy się z nimi. Jednak, czy tak musi być zawsze? Czy kiedykolwiek było inaczej i czy będzie inaczej? Czy to jest nieuniknione?
Zacznę od tego, że tego typu sytuacja, zwana konfliktem pokoleń powstaje zwykle między młodzoeżą, a ich rodzicami. Niezgodność w poglądach i chęć bycia niezależnym każdego nastolatka jest powodem sprzeciwów naszych rodziców, którzy jak zawsze twierdzą (i maja przy tym rację), że są starsi, bardziej doświadczeni i wiedzą co dla nas jest najlepsze. Poza trym, czy ktokolwiek z mlodych ludzi potrafi dostosować się do zaleceń dorosłego, beż przynajmniej jednego "ale"?
Ponadto, my-młodzież, za wszelką cenę chcemy być samodzielni. Jeżeli, jednak popełnimu jakiś błąd i musimu wysłuchiwać poprawek i uwag rodziców, nie możemy tego znieść i zaczynamy wykłócać się o nasze prawa, broniąc przy tym uparcie jakichkolwiek korzyści z zaistniałej sytuacji.
Z jednej strony chcemy pokazać, że jesteśmy już dojrzali, ale z drugiej strony jesteśmy dziećmi i nie potrafimy przyznać się do własnego błędu. Wracajac jeszcze do sporów i kłótni, zwykle nasze argumenty przedstawiane podczas sprzeczki są obalane przez rodziców i zawsze zostajemy pokonani. Chyba jednak Musimy wreszcie przyznać starszemu rację i zostać ze swoimi wątpliwościami sam na sam.
Reasumując wszystko, sami widzimy, iż układa się to w logiczną całość, a mianowicie odpowiedzi na zadane cześniej pytania są oczywiste : konflikt pokoleń jest nieunikniony. Jestem przekonana, że zawsze któraś ze stron bedzie miała odmmienne zdanie niż druga, co prowadzi do nieuniknionego konfliktu.
Moim zdaniem zawsze tak było i raczej nie widzę powodów, dla których miałoby się to zmienić. Młodzież była, jest i bedzie do pewnego okresu swojego życia zbuntowaną częścią społeczeństwa i na pewno nie unikniemy niektórych konieczności, jak na przykład, konflikt pokoleń.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta