profil

Czy warto pisać rozprawki?

poleca 85% 145 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wiele osób, a zwłaszcza młodzi ludzie w dzisiejszych czasach zastanawiają się czy pisanie rozprawek wnosi coś do ich życia i czy warto argumentować swoje zdanie na papierze. Moim zdaniem umiejętność spisywania swojego zdania i odpowiednia jego argumentacja jest kluczem do sukcesu. W tej pracy pisemnej postaram się przedstawić swoje argumenty opowiadające się za moimi słowami i mam nadzieję, że ta rozprawka sprawi, że przekonam kogokolwiek do pisania rozprawek.
Po pierwsze, w życiu ważna jest argumentacja swojego zdania tak bardzo, jak samo jego wyrażanie. Bez odpowiedniego uzasadnienia swojej opinii nie uda nam się przekonać nikogo do naszej racji. Zatem warto jest ćwiczyć szukanie odpowiednich udowodnień.
Moim kolejnym argumentem jest fakt, że w szkole motyw rozprawki pojawia się bardzo często. Nie tylko na egzaminach czy testach, ale także na codziennych lekcjach j. polskiego. Umiejętność pisania podanej formy wypowiedzi jest kluczem do dobrych ocen z tego przedmiotu.
Po trzecie, pisanie rozprawek uczy nas logicznego myślenia i planowania swojej pracy. W tej formie pisemnej chaotyczność jest niedopuszczalna. Dzięki pisaniu takich prac rozwija się umiejętność przygotowania sobie warsztatu pracy.
Moim ostatnim argumentem może być fakt imponowania innym. Często słyszy się jęki niezadowolenia, gdy okazuje się, że powierzonym zadaniem kogoś jest napisanie rozprawki. Dzięki ćwiczeniom pisarskim można osiągnąć to, o czym marzy wiele osób; umiejętność poprawnego napisania nawet tak trudnej formy pisemnej, gdyż uzasadnienie swego zdania nie jest rzeczą prostą. Ludziom zwyczajnie imponuje fakt, że potrafimy napisać coś, co dla nich jest "czarną magią".
W tej rozprawce starałam się uzasadnić swoje zdanie, mówiące o tym, że warto pisać rozprawki. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika rozprawek do próby zaznajomienia się z tą formą pisemną.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta