profil

Prasówka na wos

poleca 78% 781 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Gosia : Witam państwa i serdecznie zapraszam na wiadomości z ostatniego tygodnia.
Paulina: Solidarność protestuje przeciw polityce MEN
Większych nakładów finansowych na oświatę, wstrzymania prac nad Kartą Nauczyciela, zaprzestania likwidacji szkół i zwolnień nauczycieli domagało się kilka tysięcy związkowców z oświatowej "Solidarności". Działacze chcą też naprawienia reformy nauczania.
Gosia: Kultura
12 września przypadła 330 rocznica zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem. Z tej okazji Muzeum Pałac w Wilanowie zorganizowało konkurs wiedzy historycznej " Co wiemy o Wiktorii Wiedeńskiej 330 lat później" na którą przybyło mnóstwo miłośników historii.
Gosia: Sport
Podczas jednego meczu Jerzy Janowicz skarżył się na ból pleców w konsekwencji nie pomoże polskiej reprezentacji w walce o historyczny tenisowy sukces , czyli pierwszy awans do Grupy Światowej i Pucharu Davisa.
Paulina: A na koniec ciekawostka.
Postawiono pomnik premiera Donalda Tuska w peruwiańskiej czapce i z piłką pod pachą, odsłonili go podczas happeningu przed Sejmem liderzy związków zawodowych. Pod monumentem umieszczono napis "premierowi naród". Donald Tusk pytany w Sejmie jak ocenia pomnik stwierdził, że jeszcze go nie widział. - Jeśli jest on słoneczny i sympatyczny, to dziękuję i cieszę się - powiedział premier.

Na dzisiaj to już tyle, dziękujemy, że byliście państwo z nami.
Dziękuje Paulina Pławecka
Gosia: I Małgorzata Bieda, życzymy miłego dnia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta