profil

List do rządzących dzisiejszego świata.

poleca 84% 1456 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Na początku, chciałbym powiedzieć, że jestem młodym obywatelem Polski. Widząc obecną sytuację na świecie postanowiłem skierować moje refleksje, przemyślenia, wnioski w formie listu do Was, ludzi mogących zmienić wiele na świecie. W Waszych Proszę Państwa rękach w dużej mierze znajduje się los ludzkości i świata. To czy będziemy w pokoju, miłości, wzajemnym szacunku żyć zależy w dużej mierze od ludzi mających coś do powiedzenia w tej materii.
Wszyscy dokładnie wiemy, jak wiele wojen, sporów, czy innych nie porozumień, a nawet tragicznych stanów gospodarczych panuje na świecie. Naprawienie tego wszystkiego jest trudnym zadaniem, na pewno zajmie ono wiele lat jednak trzeba temu stawić czoła. Dzisiejsze rządy, są coraz lepsze. Do władzy dochodzą coraz lepsi, mądrzejsi ludzie mający w sobie zarówno cechy widzącego piękno i pragnącego naprawiać świat Don Kichota, jak i poczciwego, rozważnie stąpającego po ziemi Sanczo Pansy z utworu Miguela Cervantesa. Powstaje wiele organizacji, chcących pomagać tym, którzy bardzo tej pomocy potrzebują. To wszystko trzeba docenić. W ówczesnym świecie coraz bardziej dominuje chęć jednoczenia się. Za przykład posłużyć możemy się organizacjami takimi jak Unia Europejska tworzona od ponad piędździesięciu lat, NATO czy ONZ. Ludzie chcą tworzyć wspólnoty, razem przeciwstawiać się złu oraz wszelkim zagrożeniom na jakie narażona jest Nasza cywilizacja. Większość wspomnianych idei musiał ktoś zapoczątkować. Powstały już one kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, a teraz dokładnie dostrzec możemy, że większość z nich była inicjatywą wielu rozważnych osób, którzy w ówczesnym świecie mieli coś do powiedzenia i co ważniejsze do zrobienia. Na progu XXI wieku, zauważamy kolejne dobre inicjatywy. Myślę, że należy tu wspomnieć o szeroko zakrojonej walce z terroryzmem. Można powiedzieć, nas to nie dotyczy. Jednak wcześniej czy później, jeśli nie będziemy z nim walczyć, staniemy się ofiarami tego okropnego aktu przemocy. Wzajemna kontrola państw dzisiejszego świata – aby nikt nie posiadał nieodpowiedniej broni w zbyt dużych ilościach, w takich bym być w stanie zgładzić większość ludzkości. Przeciwstawianie się rządom terroru, dyktatury. Uważam, że za to wszystko, możemy pochwalić, tych którzy rządzili i rządzą w dużym stopniu, można powiedzieć naszym życiem i istnieniem.
Obok tych wielu szczytnych zasług, nie możemy jednak zapominać o konsekwencjach jakie w wielu wypadkach niosły one za sobą. Choćby wojna w Iraku, wojna z dyktaturą w imię wyzwolenia narodu irackiego. Cel jak najbardziej moim zdaniem słuszny, jednak obkupiony śmiercią wielu niewinnych cywilów. W ogóle musimy potępić wojnę jako środek rozwiązywania konfliktów. Jednak, często mimo wielu starań nie da się jej uniknąć. Wspomnieć można też o korupcji wśród urzędników państwowych, patrzących na zaspokojenie swoich celów, napełnienie własnej kieszeni. Dlaczego takie osoby dochodzą do władzy ? To w dużej mierze zależy od nas – wyborców.
Szanowni Państwo, już po raz kolejny podkreślam, że właśnie Wy możecie a nawet powinniście zrobić jak najwięcej, abyśmy my, oraz przyszłe pokolenia mogli cieszyć się życiem. Proszę Was, abyście nie patrzyli tylko do własnych kieszeni, własnych spraw, zostaliście wybrani na rządzących, wykonajcie swoje zadanie prawowicie. Spójrzcie na bezrobocie. Jest ono coraz większe, a szczególnie w krajach dopiero rozwijających się. Przecież można z tym walczyć. Wystarczy trochę samo zaparcia, zgranego zespołu ludzi którzy jako premierowie, prezydenci, królowie, kanclerze, ministrowie powinniście sobie stworzyć. Wtedy wszystko będzie przychodziło dużo łatwiej. Zwróćcie uwagę na przemoc, i zło. Z tym trzeba walczyć. Jednak dziś tak często słyszymy o policji która powinna stać na straży prawa, a jednak często zamieszana jest w „ciemne interesy”. Na to również musicie zwrócić uwagę. Ogólno europejskie, a nawet światowe organizacje – do nich też warto należeć, do przecież szansa dla wielu rozwijających się społeczeństw. Pozwólcie tą szansę wykorzystać. Angażujcie swoje narody, oraz siebie samych w sprawy dotyczące pomocy biednym i potrzebującym. Tym przecież też musi się ktoś zająć. To samo dotyczy ochrony środowiska, może trzeba odpowiednie zmodyfikować prawo aby nie było ona zbyt ogólnikowe, i nie zawierało błędów czy nie domówień ? Jeśli nikt tym się nie zainteresuje, nasza cywilizacją popadnie w straszny nieład. Z niego się wydostać, będzie już o wiele trudniej.
Można by takie oto właśnie przykłady mnożyć w nieskończoność. Jednak każdy, dotyczył by podobnych zagadnień. Dlatego przedstawiłem kilka przykładowych problemów, a także tego, co dzisiejszy świat osiągnął, i czym może się pochwalić.
I po raz kolejny, ostatni już w tym liście, proszę Was, ludzie rządzący państwami, organizacjami, światem po prostu, abyście pamiętali o zwykłych szarych obywatelach, i kierowali się dobrocią, miłością, poszanowaniem, przyjaźnią oraz pragnęli dokonać jak najwięcej dobroci za własnej kadencji, i przygotowanie dobrego miejsca dla Waszych następców. Mam nadzieję, że właśnie do tego, od zawsze dążyliście, dążycie i dążyć będziecie.


Serdecznie pozdrawiam, łącząc wyrazu szacunku.

Klasy III - Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu - nie korzystać ;P Bo zaczaji Pani Marta hehe...

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 4 minuty

Ciekawostki ze świata