profil

Baza noclegowa Paryża

drukuj
poleca 87% 103 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Bogata oferta Paryża obejmuje zarówno luksusowe pałace, jak i skromniejsze noclegownie. Jednak by z niej skorzystać, koniecznie trzeba zadbać o wcześniejszą rezerwacje, zwłaszcza wiosną i jesienią. Podobnie jak w innych metropoliach, również w Paryżu rynek usług turystycznych opanowały anonimowe sieci hotelarskie, oferujące noclegi w hotelach przyzwoitych pod względem standardu, ale pozbawionych specyficznej paryskiej atmosfery. Bardzo często rozmiary tych obiektów sprawiają, że klientów traktuje się raczej bezosobowo. Ich przydatność docenia się jednak w czasie wiosennych i jesiennych targów handlowych, kiedy wszystkie inne miejsca noclegowe są już zarezerwowane.
Jedną z takich sieci jest Holiday Inn. Ma ona sieć 23 hoteli. Ich bezpośrednie zaplecze stanowią bardziej nieformalne Holiday In Garden Courts oraz Holiday Inn Express, skierowane głównie do osób podróżujących w celach służbowych, ale pozbawione udogodnień o charakterze rekreacyjnym. Inna dużą siecią jest Ibis, którego 18 hoteli jest rozrzucone po całym mieście. Oferuje on nowoczesne, czyste, ale skromne pokoje, idealne dla oszczędniejszych podróżnych.
Najlepsze i najbardziej charakterystyczne paryskie hotele:
♦ Hôtel Agora
Zdj. 6 Elewacja oraz recepcja hotelu Agora
Źródło: Hart of Paris hotels

Dogodnie usytuowany, w pobliżu Les Halles i Centre Pompidou, wyróznia się ciekawą fasada z początków XX wieku oraz ładnym wnętrzem, w którym harmonijnie połączono historie z nowoczesnością. Po miedzy pięcioma kondygnacjami budynku jeździ winda: najwięcej uroku mają sypialnie na najwyższym piętrze z charakterystycznymi skośnymi sufitami.
♦ Hôtel Beaumarchais

Zdj. 7 Wejście do hotelu
Źródło: Flash Press Media
Gustownie przestylizowany pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku, jest okazją pod względem cenowym paryskich hoteli. Charakterystycznym elementem wystroju wszystkich apartamentów są obite tkaniną ściany w żywych kolorach oraz szklane włoskie lampy. Hotel ten jest usytuowany pomiędzy Bastylią, dzielnicą Marais a modnymi klubami nocnymi przy Oberkampf.
♦ Hôtel de la Bretonnerie
Zdj. 8 Zdjęcie od ulicy oraz jednego z pokoi hotelowych
Źródło: Flash Press Media

To XVII-wieczny, stylowy i gustownie odnowiony budynek, który stoi w samym sercu dzielnicy Marais, zaledwie kilka kroków od Centre Pompidou. Dzięki przeprowadzanym regularnie pracom renowacyjnym, hotel utrzymany jest w doskonałym stanie. Każda z sypialni ma swój niepowtarzalny wystrój, w którym dominują bądź to śmiałe, jaskrawe kolory, bądź też bardziej powściągliwa i stonowana kolorystyka. Jadalnia hotelu mieści się w piwnicach i zachwyca swym niskim, belkowym sklepieniem.
♦ Hôtel Buci Latin
Zdj. 9 Hotel oświetlony nocą
Źródło: Flash Press Media


Ten hotel oddalony o kilka metrów od boulevard ST-Germain jest stosunkowo nowy, ale od razu zdobył uznanie swoim stylowym, a jednocześnie niezwykle nowoczesnym wnętrzem, ozdobionym dziełami młodych lokalnych artystów. O ciepłym, przytulnym wystroju sypialni decydują ściany w kolorze terakoty, lekkie meble o łagodnych liniach oraz spore łoża.
♦ Georgie V
Zdj. 10 Hotel z zewnątrz oraz jego wnętrze
Źródło: Flash Press Media
Właścicielem tego niedawno odnowionego hotelu jest grupa Four Seasons. Wbrew nazwie, upamiętniającej jednego z angielskich królów, jest to autentyczny paryski hotel o kosmopolitycznej atmosferze. Wspaniale wysokie hole i sale jadalne zdobią zabytkowe meble, XVII-wieczne gobeliny i liczne dzieła sztuki.
♦ L’Hôtel
Zdj. 11 Hotel od ulicy oraz najdroższy z pokoi
Źródło: Flash Press Media


Pod ta nazwą kryje się niegdysiejszy Hôtel d’Alsace, w którym 30 listopada 1930 roku zmarł Oskar Wilde. Obecnym właścicielom, którzy zadbali o jego renowacje i ponowne otwarcie w 1968 roku, udało się zachować wiele elementów, a ich największą dumą jest wierna rekonstrukcja skromnego pokoju Wilde’a.
♦ Hôtel du Jeu de Paume
Zdj. 12 Siłownia hotelowa oraz piętro hotelu
Źródło: Flash Press Media
Sercem tego wyjątkowego hotelu na samym środku Ile St-Louis jest ogromny,kryty kort tenisowy, na którym już w XVII wieku grywali wielcy monarchowie. Pomieszczenia dostępne nie tylko dla gości hotelowych rozrzucone po różnych kondygnacjach: hol na półpiętrze, a sauna, jacuzzi i siłownia w piwnicach.
♦ Hôtel du Lys
Zdj. 13 Skromny budynek hotelu du Lys
Źródło: Flash Press Media
Właścicielami tego atrakcyjnego XVII-wiecznego budynku, przy wąskiej uliczce w sercu Dzielnicy Łacińskiej, są państwo Decharme. Dbają oni o to, by panowała w nim prawdziwie domowa atmosfera, przypominająca klimaty starego Paryża. Nie ma tu windy, ale są za to wspaniałe drewniane schody, prowadzące do pięknie dekorowanych pokoi.
♦ Le Meurice
Zdj. 14 Hotel sułtana Brunei
Źródło: Flash Press Media
Ten piękny budynek z widokiem na Jardin des Tuileries został wzniesiony w 1907 roku, czyli w złotym wieku architektury hotelowej. Bardzo szybko stał się ulubionym hotelem możnych tego świata, a obecnie wchodzi w skład sieci Audeley należącej do sułtana Brunei. Dzięki pracom renowacyjnym hotel zyskał jeszcze na atrakcyjności, a zabytkowe meble, świeże kwiaty i oryginalne malowidła sprawiają, że każda z luksusowych sypialni ma swój niepowtarzalny charakter.
♦ Relais ST-Germain
Zdj. 15 Kamienne rzeźby przed wejściem do hotelu
Źródło: Flash Press Media
W tej XVII-wiecznej kamienicy panuje idylliczny nastrój, przede wszystkim dzięki kamiennym rzeźbom, parkietom oraz drewnianym belkowatym sufitem w większości pokoi. Prawie każdy z nich ma osobna łazienkę i własną nazwę wywodzącą się od nazwiska któregoś z francuskich pisarzy. Literacki charakter hotelu podtrzymuje dodatkowo czytelnia w pobliżu holu na półkach można znaleźć między innymi Balzaka i Flauberta.
Zdj. 16 pokój z belkowatym sufitem
Źródło: Flash Press Media
Wynajem apartamentu, czy to na jedną noc czy na dłużej, jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale i opłacalnym: po pierwsze, ma się coś w rodzaju swojego prywatnego adresu, a po drugie, standard wyposażenia jest bardzo wysoki. Obsługa przychodzi codziennie. Pokoje SA wygodne i przestronne, łazienki nowoczesne i utrzymane w idealnej czystości, a kuchnie wyposażone we wszystkie akcesoria niezbędne do samodzielnego żywienia. Duży wybór oferuje agencja Paris Appartements.
Turyści o skromniejszym budżecie maja w Paryżu do dyspozycji kilkanaście schronisk młodzieżowych oferujących zazwyczaj noclegi w wieloosobowych salach. Większość z nich jest skierowana do młodej klienteli (do 35 lat). Informacji na temat schronisk udziela największe paryskie biuro turystyczne Office de Tourisme de Paris.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Typ pracy