profil

Opis Obrazu „Kazanie św. Franciszka do ptaków”

drukuj
poleca 85% 315 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Dzieło pt. „Kazanie św. Franciszka do ptaków” jest freskiem wykonanym przez Giotto di Bondone'go
2. Fresk ten nawiązuje do gotyku
3. Tematem obrazu jest św. Franciszek wygłaszający kazanie do ptaków więc jest on zgodny z tytułem który idealnie odzwierciedla to co dzieje się na obrazie
4. Na pierwszym planie widać św. Franciszka który błogosławi ptakom. Na drugim planie widoczne są ptaki które słuchają mowy świętego, a na trzecim widoczne są dwa drzewa. W tle widać wzgórza koloru ciemno turkusowego i jasno niebieskie niebo.
5. W centrum obrazu widać św. Franciszka ubranego w szarą szatę który ma nad głową aureolę. Za świętym stoi inny zakonnik który towarzyszył Franciszkowi w podróży. Na ziemi przed Franciszkiem siedzi gromada ptaków, która pilnie go słucha, dolatują do mich także nowi słuchacze Zakonnik przemawia do wyżej wymienionych zwierząt wygłaszając im kazanie. W momencie uwiecznionym na fresku święty udziela akurat ptakom błogosławieństwa.
6. Obraz jest skomponowany w ciemnych barwach które nie kontrastują ze sobą.
7. Według mnie obraz ma otwarta kompozycje.
8. Dzieło poprzez zastosowanie ciemnych kolorów wywołuje tajemniczość.
9. Obraz wygląda atrakcyjnie. Jak dla mnie mógłby mieć trochę jaśniejszą kolorystykę ponieważ nie jest to scena która powinna budzić grozę, tajemniczość, ale mimo to obraz przypadł mi do gustu.


Polecasz? Tak Nie
Polecane teksty:
(0) Brak komentarzy
Typ pracy