profil

Ucieczka w świat fantazji zjawiskiem pozytywnym czy negatywnym?

poleca 89% 104 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Żyjemy w czasach gdzie wszyscy ludzie są zabiegani, nie mają czasu na zastanowienie, refleksję czy pogrążenie się w świecie marzeń. Moim zdaniem jest to nam potrzebne. Uważam więc, że ucieczka w świat fantazji jest zjawiskiem pozytywnym.
Po pierwsze coś takiego pomoże wyluzować się przed ważnym wydarzeniem. Dobrze jest zrelaksować się, na przykład, przed istotnym dla nas egzaminem czy inną stresującą sytuacją. Dzięki chwili odpoczynku łatwiej będzie nam myśleć, a nauka stanie się przyjemniejsza.
Drugim moim argumentem jest kształcenie swojej wyobraźni. Przydaje się to nie tylko przy zajęciach dotyczących plastyki, ale także łatwiej będzie nam rozwiązywać problemy. Gdy musimy dokonać wyboru pomiędzy dwoma możliwościami potrafimy wyobrazić sobie co zdarzy się kiedy wybierzemy jedną z nich. Dzięki wyobraźni popełniamy mniej błędów.
Jednocześnie uważam, że należy być w pogrążeniu się w świecie fantazji ostrożnym, ponieważ wiele młodych ludzi może zatracić się w swoich marzeniach. Przestają wtedy odróżniać świat realny od tego wyimaginowanego. Istnieje wtedy możliwość przegapienia ważnego momentu w życiu. Może być to także niebezpieczne gdyż w świecie, który sobie wyobrażamy wszytko jest możliwe, a w rzeczywistości niestety - nie.
Powyższe argumenty dowodzą tego iż odrobina fantazji nikomu nie zaszkodzi lecz za dużo może doprowadzic do nieszczescia. Sądzę jednak, że warto od czasu do czasu odpocząć od ciągłego biegu i zrelaksowania się podczas marzeń.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta