profil

Mona Lisa

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-30
poleca 84% 2950 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Leonardo da Vinci Mona Lisa

Moim ulubionym obrazem jest ,,Mona Lisa’’. Bardzo podoba mi się ten obraz, ponieważ narysowana kobieta jest przedstawiona tak jakby była prawdziwa, a nie namalowana. Obraz ten jest bardzo znany na świecie i ceniony wśród krytyków malarstwa. Wybrałam, go też dlatego, że autor tego obrazu przedstawił piękno kobiety farbami

Na pierwszym planie tego obrazu jest przedstawiona kobieta do połowy postaci, nie jest zbyt ładna, na twarzy ma lekki, zagubiony uśmiech. Jej włosy są rozpuszczone, a ręce złożone. Ma skromną suknię. Ciało jest uwiecznione w półobrocie ,jej migdałowe oczy patrzą wprost na obserwatora tego obrazu. Kobieta ma niewielkie brwi oraz delikatne usta, jej sylwetka jest zaokrąglona.

Na drugim planie widnieje górski, skalisty krajobraz. Brunatno-zielone skały oraz zamglone ścieżki. Z dala widać wodę, przypuszczalnie można stwierdzić, że jest to jezioro. Krajobraz widać ten z góry, więc kobieta zapewne siedzi na jakimś balkonie, albo jednej z gór.

Na tle są przedstawione dwa iglaki oraz zachmurzone niebo. Można, więc powiedzieć, że pogoda na przedstawionym obrazie nie jest ładna.

Autorem tego obrazu jest znany na całym świecie malarz Leonardo Da Vinci. Urodził się on 14 kwietnia 1452 roku w Anchiano we Włoszech. Leonardo był renesansowym malarzem, architektem, filozofem, muzykiem, pisarzem, odkrywcą, matematykiem, mechanikiem, anatomowcą, wynalazcą, oraz geologiem. Uważa się go za najbardziej wszechstronnego malarza na świecie oraz najbardziej utalentowana osobę w historii. Jego najpopularniejsze dzieła oprócz Mona Lisy to Ostatnia Wieczerza, Człowiek wirtuwiański, oraz Dama z Gronostajem. Do tego czasu przetrwało około 15 jego dzieł. Jako inżynier tworzył koncepcje helikoptera i czołg. Leonardo Da Vinci zmarł 2 maja 1519 roku W Clos Luce we Francji.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem
Lis

Czas czytania: 1 minuta