profil

Dorosłość, dojrzewanie oraz procesy inicjacyjne wśród współczesnej młodzieży

poleca 90% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wodzisław Śląski, 15.10.2012

Dorosłość, dojrzewanie oraz procesy inicjacyjne wśród współczesnej młodzieży
W dzisiejszych czasach granice pomiędzy życiem dorosłym a młodością są zatarte. Możemy doszukiwać się ceremonii inicjacyjnych wśród innych kultur, ludów, ale tu i teraz w europie, Polsce taka granica została zatracona z biegiem lat.
Kiedy tak na dobrą sprawę wchodzimy w dorosłe życie?
Wielu smarkaczy myśli że podczas pierwszego stosunku przechodzą wspomnianą inicjacje. Jednakże ta " inicjacja" to jest wielce złożony i skomplikowany proces.
Kiedy można mówić o kimś jako o osobie dorosłej?
Żeby coś rozpoznać prawidłowo, trzeba patrzeć na objawy, oraz na to co powoduje te objawy, bo wszystko ma jakąś przyczynę. Dorosłość wiąże się nieodłącznie z odpowiedzialnością, lecz nie chodzi tu tylko o odpowiedzialność za siebie, ale również za inne osoby. Odpowiedzialność może być powiązana z umiejętnością prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach, a najlepszym nauczycielem jest po prostu życiowe doświadczenie. Trzeba się zawsze liczyć z tym ze każdy czyn, pociąga za sobą różne reakcje otoczenia, a te znowu pobudzają kolejne, podobnie jak w dominie. Chcąc coś zrobić dobrze i odpowiedzialnie musimy się liczyć z reakcją środowiska, gdyż może mieć ona duży wpływ na otoczenie jak i na nas samych. Dorosłość jest ściśle związana z rozplanowaniem swojego czasu. Trzeba umieć dostrzec rzeczy ważne i ważniejsze. Każdy musi stworzyć swój własny system wartości, wedle którego będzie rozporządzać swoim czasem. Należy tu również pamiętać o tym, ze to jak planujemy sobie dzień, ustalamy piramidę wartości, ma również wpływ na nasze otoczenie i może powodować efekt domina.
W tym miejscu chciałbym się zastanowić nad wymową zdania,nie mam czasu w dzisiejszych czasach jest to zdanie nagminnie używane przez społeczeństwo. Teoretycznie żyjemy w ciągłym pośpiechu i nikt nie ma na nic czasu. To są bzdury, gdyż wystarczy dobrze zaplanować sobie czas, a zdąży się zrobić wszystkie rzeczy a nawet jeszcze więcej. Mówienie zdania nie mam czasu, jest równoznaczne ze zdaniem, twoja sprawa jest mniej ważna niż pozostałe, dlatego nie chcę twoją sprawą zaprzątać sobie czasu jest to równoznaczne ze zdaniem, mam w życiu burdel i nie potrafię się w nim odnaleźć.
Dorosłość wiąże się również z wytrwałością w dążeniu do swoich celów. Jeśli ktoś się poddaje na drodze do jakiegoś zamierzonego celu i poddaje się gdy spotykają go trudności bądź komplikacje, pokazuje swoją osobą ze nie dojrzał do pewnych kwestii, nie jest w stanie sobie poradzić w życiu. Nie chodzi tu o trwanie w problemach samemu. Gdyż osoba dorosła wie, kiedy należy poprosić o pomoc i którą osobę. Dorosłość nie jest określana wiekiem, ani żadnym pojedynczym aktem, czy wydarzeniem w życiu. Dorosłość trzeba w sobie kształtować. Dojrzałość jest procesem który należy w sobie pielęgnować, podtrzymywać i kontrolować. W przyszłym życiu w małżeństwie i rodzinie często do szczęścia brakuje właśnie tej dojrzałości, dlatego w trosce o swoje przyszłe rodziny powinniśmy już dziś wyrażać te zasady, które pomogą nam przekroczyć tę mistyczną barierę.
Opracował Grzegorz Gojowy

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 2 minuty