profil

"Świat byłby uboższy bez..."

drukuj
poleca 85% 151 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Świat to wszystko co nas otacza, ludzie, zwierzęta, rośliny, przedmioty. Świat tworzą również uczucia, które budują relacje międzyludzkie. To one prowadzą do pozytywnych zmian ludzkości, jeżeli oparte są na tolerancji i miłości. Dzięki nim możemy kochać i być kochanymi. One pomagają nam zdobywać prestiż i doświadczenia życiowe. Stanowią główne ogniwo łańcucha, którym jest świat.
Czy zastanawiałeś się kiedyś co byłoby, gdyby zabrakło na świecie miłości? Czy analizowałeś, jak wyglądałyby kontakty między ludźmi bez niej? Czy łatwiej byłoby wtedy żyć?
Na pewno nie, przecież miłość to uczucie, które jest ukryte w każdym z nas, na podstawie którego budowane są inne uczucia. Świat byłby znacznie uboższy bez miłości, stałby się nieposkromioną odchłanią , której nikt i nic nie byłoby w stanie pojąć.
Miłość jest podstawą wszystkiego. Gdyby ona znikła świat ogarnąłby nieład i chaos. Zaczynałyby powstawać nowe konflikty między narodami. Władzę przejęłaby anarchia, a wszystko co do dziś zostało stworzone przez człowieka, przez niego zostałoby zniszczone. Nieporządek i harmider stanowiłby świat, zarówno materialny, jak i „uczuciowy”.
Brak miłości spowodowałby zlodowacenie ludzkich serc. Ludzie byliby wówczas niczego nie warci, bezużyteczni. Populacja zaczęłaby wygasać. Miłość, która łączyła nie tylko kobietę i mężczyznę, nie łączyłaby już nikogo. Nie przewiązywałaby ich do siebie, a jej miejsce zaczęłaby zajmować chciwość i żądza.
Powoli świat wygasałby, czego nikt nie byłby w stanie zatrzymać. To brakujące ogniowo łańcucha sprawiłoby, że świat dążyłby do unicestwienia. Brak tego podstawowego elementu doprowadziłby do rozpadu pozostałej części. Dlatego starajmy się, aby świat nie stał się nigdy uboższy, aby był taki jaki jest. Możemy jedynie pragnąć, żeby było lepiej, bo gdy zaprzestaniemy go kreować, a wręcz zaczniemy robić kroki do tyłu, będziemy go niszczyć, a nie budować.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
28.5.2011 (10:38)

fajna praca ;]

27.7.2006 (12:26)

"bez miłości zapanowałaby anarchia"? cóż to za bzdety, ludzie poczytajcie cos o anarchii a potem piszcie coś bardziej na temat. Przecież anarchia to wolność...i nie chodzi tu o to, że możesz legalnie zabijać...anarchiści uważają, że nie możemy również w żaden sposób przekraczać wolności drugiego człowieka...czyż nie?

Gramatyka i formy wypowiedzi