profil

Skarga na policjantów przeszukujących mieszkanie

drukuj
poleca 91% 102 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Poznań, dnia 25 czerwca 2011 r.

Stanisław Nowak
Ul. Wiosenna 15
60-179 Poznań

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
ul. Kamiennogórska 26
60-179 Poznań

SKARGA

Na podstawie art. 224 pkt. 1, art.. 224 pkt. 2, art. 221 pkt. 1 oraz art. 229 Kodeksu Postępowania Karnego składam skargę na policjantów przeszukujących moje mieszkanie w dniu 20 czerwca 2011 roku.

UZASADNIENIE
W dniu 20 czerwca 2011 roku przebywałem w swoim mieszkaniu wraz z żoną Janiną, która może potwierdzić przebieg całego zdarzenia. Około godziny 23 do mieszkania zapukało dwóch policjantów informując o celu swojej wizyty i okazując zgodę prokuratora na przeszukanie. Przeszukanie odbyło się w porze nocnej, chociaż nie kwalifikowało się do przypadków nie cierpiących zwłoki, co określa pkt. 1 art. 221 Kodeksu Postępowania Karnego. Ponadto nie zostałem powiadomiony czego dokładnie poszukiwano ani nie zostałem wezwany do dobrowolnego wydania przedmiotów, co narusza pkt. 1 art. 224 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie zostałem poproszony o opuszczenie mieszkania z powodu rzekomego utrudniania czynności, co nie miało miejsca ponieważ stosowałem się do zaleceń policjantów. Godziło to w moje prawa określone w pkt. 2 art. 224 Kodeksu Postępowania Karnego. Przeszukanie było bezowocne, w konsekwencji zostałem przeproszony przez policjantów. Protokół, mimo moich nalegań nie został spisany, chociaż nakaz sporządzenia takiego dokumentu określa art. 229 Kodeksu Postępowania Karnego.
Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i pociągnięcie do odpowiedzialności funkcjonariuszy policji winnych niedopatrzeniom.

Z wyrazami szacunku
Stanisław Nowak


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy