profil

Ula Zalewska.

poleca 85% 1191 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ula Zalewska to cicha i miła dziewczynka. Ma około 13 lat. Mieszka na stałe w Warszawie wraz ze swoimi ciotkami, które ją wychowały, po śmierci mamy. W czasie wakacji Ula mieszka u swojego ojca, który z zawodu jest lekarzem. Dziewczyna ma wielu kolegów, w tym Pestkę, którą uważa za swoją przyjaciółkę.

Ula jest zgrabna, ma smukłą sylwetkę, często ubiera się w granatową sukienkę. Ma wyjątkowo ładne oczy, zadbane włosy.

Ula przeżyła dużo jak na swój młody wiek, przez co jest poważniejsza i dojrzalsza od rówieśników. Zawsze jest cicha i spokojna. Często przyznaje rację Pestce, mimo innych poglądów, gdyż brak jej pewności siebie. Chciałaby się zwierzyć przyjaciółce ze swoich problemów, ale Pestka nie potrafi słuchać i Ula obawia się braku zrozumienia. W przyjaźni jest szczera, chociaż zazdrości Pestce "przebojowości".

Dziewczyna bywa zamknięta w sobie, ale jest empatyczna i chętna do udzielania pomocy, nigdy nie oczekuje niczego w zamian. Doskonale rozumie sytuację Zenka i dlatego chętnie mu pomaga, a nawet ponosi konsekwencję jego zachowania - oddała pieniądze (same je zarobiła), które chłopak ukradł. Dla kolegów z paczki jest zawsze uprzejma.

Przyjaciele uważają Ulę za szczęśliwą, jednak tak nie jest. Ula ma duży żal do ojca, za to, że zostawił ją i mamę dla innej kobiety. Jest rozgoryczona, ale cierpi w milczeniu. Dopiero szczera rozmowa z tatą i wyjaśnienie spraw z przeszłości przynosi zmianę w jej zachowaniu.

Ula jest subtelna i wrażliwa na krzywdę ludzi, jak i zwierząt - pomogła psu Dunajowi, nad którym znęcali się chłopcy ze wsi.

Dla mnie Ula jest osobą godną do podziwu. Przez całe życie marzyła o relacji z ojcem, którą w końcu udało jej się zbudować. Podziwiam ją z samodzielność, dojrzałość i szczerość. Urszula Zalewska mogłaby zostać moją przyjaciółką.


Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Komentarze (11) Brak komentarzy

Mi się podoba i się przydało daję "TAK".

a ja tam daje 4

Bardzo ciekawa praca;)

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata