profil

Roztocznik dywanowy

poleca 85% 157 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Teoria ewolucji Karola Darwina i teoria dziedziczenia George'a Mendla zostały obalone!
Wszystko za sprawą grupy naukowców spod Krakowskich Balic, którzy odkryli niedawno nowy gatunek pająka. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pająk ten powstaje Z ORGANIZMÓW należących do odmiennego rzędu - roztoczy.
Naukowcy ci prowadzili systematyczne badania organizmów zamieszkujących dywany w mieszkaniach ludzi różnych grup społecznych. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że roztocza zamieszkujące nieodkurzane dywany, pod wpływem kurzu zlepiają się ze sobą tworząc pająka. Po sklejeniu następuje całkowita zmiana ich morfologii i zatracone zostają wszystkie cechy typowe dla roztoczy. Powstaje pełnowartościowy pająk z 6 kończynami oraz głowotułowiem i odwłokiem połączonymi stylikiem charakterystycznymi dla tego rzędu. Co ciekawe, roztocza to organizmy mikroskopijnych rozmiarów. Powstały gatunek pająka, nazwany roztocznikiem dywanowym (amare vocatus), może więc składać się nawet z kilkuset osobników.
Tym odkryciem dowiedziono, że organizmy nie powstają na drodze ewolucji - poprzez ciągły proces, polegający na stopniowych zmianach cech gatunkowych kolejnych pokoleń wskutek eliminacji przez dobór naturalny lub sztuczny, ani też cechy ich nie są przekazywane w genach z pokolenia na pokolenie.
Nie odkurzasz dywanu? Teraz nie musisz się już zastanawiać skąd u ciebie tyle pająków.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta