profil

Pieniądze szczęścia nie dają - czy zgadzasz się z przesłaniem tej maksymy?

poleca 84% 739 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W dzisiejszych czasach pieniądze odgrywają bardzo dużą rolę w życiu każdego człowieka. Ja jednak uważam, że pieniądze szczęścia nie dają, zgadzam się z maksymą zawartą w temacie. Postaram się to udowodnić.
Na wstępie warto zastanowić się, czym są pieniądze? Otóż, są one tylko chwilą, krótką i niepewną. Pierwszym argumentem na poparcie mojej tezy jest fakt, iż ludzie bogaci często nie są szczęśliwi. Swoją uwagę skupiają głównie na majątku, a rodzinę odsuwają na drugi plan. Trafnym przykładem może być główny bohater komedii Moliera pt. " Skąpiec". Harpagon nie zważał na uczucia swoich dzieci
i bezpodstawnie oskarżył ich o kradzież swojej szkatułki, którą uważał za najważniejszą rzecz na świecie.
Po drugie człowiek bogaty często jest niewolnikiem pieniądza. Przykładem może być mitologiczna postać króla Minosa. Władca ten tak bardzo pragnął bogactwa, aż jedno z bóstw sprawiło, iż czego Monos się nie dotknął zamieniał w złoto. Wpierw ucieszyło go to szalenie, lecz z czasem miał tego dosyć.
Ostanim argmentem potwierdzającym tezę, że "pieniądze szczęścia nie dają" jest to, iż nie można kupić za pieniądze miłości i przyjaźni. Potwierdzeniem mojej tezy jest bohater Ebenezer Scrooge z " Opowieści wigilijnej". Uważał on pieniądze za swoją rodzinę. Nie rozumiał ludzi, dla których osoby najbliższe były najdroższym darem.
Myślę, że przytoczone przeze mnie argumenty pozwoliły udowodnić, że pieniądze szczęścia nie dają.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta