profil

Recenzja filmu "Katyń"

poleca 85% 170 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

"Katyń" to film fabularny znanego na całym świecie reżysera - Andrzeja Wajdy. Jego ojciec był oficerem Wojska Polskiego, który został zamordowany przez Sowietów w 1940 roku. Matka do końca życia nie przyjmowała do wiadomości o śmierci męża. Miała nadzieję, że wróci z niewoli. Ten film Wajda zadedykował właśnie rodzicom.
W filmie zostali obsadzeni bardzo dobrzy aktorzy, m.in.: Andrzej Chyra, Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Paweł Małaszyński i wielu innych. Odegrali swoje role najlepiej jak potrafili.
Film opowiada nam o polskich oficerach, którzy zginęli z rąk hitlerowców, podczas masowych mordów w lasach katyńskich oraz o ich rodzinach czekających każdego dnia na powrót swoich bliskich.
Wydarzenia kończą się tym, jak oficerowie zostają wywiezieni do lasu, brutalnie zabici i masowo pochowani.
Przedstawiona w filmie "Katyń" historia bez cenzury, pokazuje jak jedni walczyli z systemem i jak inni próbowali się w nim odnaleźć. Pokazuje że wszyscy dążyli do wolności.
Uważam że, warto obejrzeć ten film. Dzięki niemu w wielu z nas rodzi się patriotyzm i szacunek dla ojczyzny oraz ludzi, którzy zginęli za jej wolność. Przedstawia ważne fakty historyczne, ukazuje całą prawdę o kłamstwie katyńskim.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi