profil

"Wśród ludzi jest się także samotnym" - rozprawka.

poleca 84% 728 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Samotność to stan z którym nie czujemy się dobrze. Ten negatywny wydźwięk powoduje u nas chęć zmiany, wywołanie u nas reakcji obronnych. Poszukujemy akceptacji, zaświadczenia, że jednak jest się wartościowym i potrzebnym do współistnienia nie tylko samego siebie, ale także innych ludzi. Poczucie własnych wartości jest u nas zaniedbane.
Mały Książę miał dość samotności, choć można ją wziąć w cudzysłów i stwierdzić, że przecież miał swą piękną Różę. Ale co dalej? Porozmawiać można też z samym z sobą, lecz nic z tego nie wynika. Wędrówka w postaci przyjaciela uświadomiła go, że na świecie jest dużo dusz, samotnych i poszukujących towarzystwa, ale też takich, którzy towarzystwa mają aż za wiele. Na przeciwieństwo samotności nie składa się tylko obecność drugiego człowieka, potrzebna jest też świadomość, że przy największych kłopotach i braku wiary jest ktoś, kto nie tylko poświadczy lub utwierdzi, ale też ktoś, kto potrząśnie Tobą, gdy tylko będzie to potrzebne. „Ciało w Ciele” to dążenie wielu jednostek, poszukiwanie nie zawsze następuje, a upadek podczas tej drogi często kończy się rezygnacją. Potrzebne są uczucia, akceptacja, miłość i te momenty prawdziwej interakcji.
Mimo iż Mały Książe okrążył świat, nie odczuł satysfakcji w swojej podróży. Wielkie rozczarowanie przyszło podczas osiągnięcia „mety”, która nota bene nie została wyznaczona. Ludzie nie dają zapomnieć o ich potrzebach, o ich istnieniu, a wykrzyczenie „Ja też tu jestem!” nie zawsze kończy się odzewem.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta