profil

Świat ukazany w "mass mediach" jest /nie jest moim światem

poleca 88% 104 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Warto zacząć od tego, co to w ogóle są „Mass media”. Inaczej nazywamy je środkami masowego przekazu, zaliczamy do nich prasę, radio, telewizję, Internet a także książki, filmy, plakaty i kino.
Myślę, że świat ukazywany w mass mediach jest moim światem. Postaram się uzasadnić to w poniższych argumentach, jak i przekonać ich przeciwników do zmiany swojej opinii na ten temat.

W pierwszym argumencie wspomnę o bardzo korzystnym wykorzystaniu telewizji. Niektórzy narzekają ciągle, że młodzież traci dużo czasu na oglądając ją. Mało osób zauważa, że dzięki niej rozwijają swoje zainteresowani. W dzisiejszych czasach, technologia jest już na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu istnieje mnóstwo programów o konkretnym temacie jak np. TVN Turbo, który jest związany z motoryzacją. Przyszli mechanicy mogą wyciągnąć z nich bardzo wiele przydatnych informacji. Ja od kilku lat jestem zwolenniczką kanału Discovery, w którym nieraz pokazują rzeczy o których istnieniu przedtem nawet nie wiedziałam.

Według mnie najbardziej korzystną rzeczą jest błyskawiczny przepływ informacji, z którego korzystam coedziennie. Prawie wszystkich interesuje to co dzieję się w kraju i na świecie. Prasa, Internet, telewizja oraz radio informują nas o wszystkim na bieżąco każdego dnia. Możemy dowiedzieć się o wszystkim co nas interesuje. Jaka będzie pogoda, o promocjach w sklepach, podwyżkach cen. Fani piłki nożnej nie muszą tracić pieniędzy aby obejrzeć mecz, mogą robić to za darmo na żywo przez telewizją, lub słuchając transmisji w radiu.

Mass media mogą służyć też jako rozrywka, lub odpoczynek po ciężkim dniu. Na pewno każdy po ciężkim dniu skusi się na wygodny fotel przez telewizorem lub z gazetą w rękach.
Dla najmłodszych również zawsze coś się znajdzie. Często puszczane są programy edukacyjne np. Budzik, który nie jest typową bajką, lecz uczy wielu ciekawych rzeczy oraz zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Internet daje im możliwość oglądania swoich ulubionych bajek wtedy, kiedy mają na to ochotę, a w prasie często zamieszczane są krzyżówki dla dzieci, z których również zawsze wyciągną jakieś przydatne informacje.

Swoją tezę poprę również tym, że znacznie polepszyły się możliwości komunikacji dzięki Internetowi, który dla jednych jest globalnym śmietnikiem, dla mnie jednak kopalnia wiedzy. Oprócz tego, że ułatwia mi kontakty z innymi ludźmi jak i często zawieranie nowych znajomości, pomaga też w odrabianiu prac domowych lub uzupełnieniu swojej wiedzy

Po przytoczeniu powyższych argumentów, widać jak wazną rolę w naszym zyciu odgrywają mass media. Ważne, aby korzystać z nich z głową i wybierać takie źródła, które są obiektywne i przekazują prawdziwe informacje

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty