profil

Czy chciałabym w przyszłości mieszkać i pracować w Polsce

poleca 85% 215 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Tematem mojego rozważania jest „Czy chciałabym w przyszłości mieszkać i pracować w Polsce?”. W dalszej części pracy postaram się odpowiedzieć na to jakże ciekawe pytanie.
Jednym z argumentów dla których ludzie wyjeżdżają z Polski są dużo wyższe zarobki aniżeli tutaj. Spójrzmy na naszych rodaków którzy powyjeżdżali za pieniądzem kilka lat temu. Owszem część zdecydowała się wrócić jednakże dużo większa część zdecydowała się zostać i zacząć życie od nowa.
Kolejnym argumentem dla którego ludzie wyjeżdżają jest chęć poznania obcej kultury. Wiem, że fajnie by było poznać coś nowego, jednakże nie potrafię sobie wyobrazić, że można przestawić swoje myślenie na obcą kulturę. Na całkowite myślenie bądź też mowę tylko w obcym języku. Ludzie którzy wyjechali zapomnieli całkowicie o Polsce, o tradycjach, obyczajach czy też samej kulturze. Jak można nie obchodzić takich świąt jak rocznica konstytucji 3 maja, święto odzyskania niepodległości a zamiast w Święto Zmarłych chodzić na groby naszych najbliższych spędzać czas na jakichś zabawach z okazji tzw. Halloween. Nie wyobrażam sobie nie wieszać biało-czerwonych barw na ważniejsze święta państwowe a tym bardziej zamienić tradycyjnego karpia w święto Bożego Narodzenia jakimś zupełnie obcym daniem. Spójrzmy także, iż nawet dzieci ludzi którzy powyjeżdżali bardzo rzadko wiedzą o Polsce to czego my się uczymy w naszych szkołach. Dla mnie jest to nie do pomyślenia. Ponadto w obcych krajach praktycznie nie ma polskich szkół a polscy obywatele nie są na równi traktowani z ludźmi innych krajów.
Pomyślmy teraz pod kątem geograficznym czy warto jest wyjeżdżać z Polski. Jesteśmy w można powiedzieć „Sercem Europy”. Polska ma bardzo piękne tereny, dużo pięknych lasów z bogatą fauną i florą jakiej w innych krajach możemy nie zobaczyć. Posiadamy dostęp do morza, pięknych i czystych jezior czy też do słynącej z żubrów Białowieży.
Jako kolejny argument możemy zauważyć, iż ze względu na spadek przestępczości w ostatnich latach, coraz bardziej ludzie sobie ufają. Ludzie mieszkający za granicą coraz bardziej niszczą w sobie to co polskie. Co z naszymi przyjaciółmi? Polacy wyjeżdżający na obce ziemie opuszczają swoich najbliższych w pogoni za pieniędzmi a gdy powrócą będą tak bardzo odmienieni, że nie poczują, że to jest ich ojczyzna, którą przed laty opuścili. Ich przyjaciele zobaczą, że stracili kolegów i zerwą z nimi kontakt. Co takiemu człowiekowi daje wyjazd na obce ziemie. Moim zdaniem tylko zwiększa zasób majątkowy. Nie warto za trochę więcej pieniędzy opuszczać kraj, którego przez niezliczone lata bronili nasi przodkowie oddając za nią swoje życie.
Podsumowując powiem, ze w przyszłości chciałabym mieszkać i pracować w Polsce. Na zakończenie chcę przytoczyć słowa Romana Dmowskiego „Polska dla Polaków”. Nie warto jest opuszczać Polski. Walczono o jej niepodległość i niech to będzie naszą najważniejszą dewizą. Zapomnijmy o wielkiej Ameryce, Niemcach, Anglii, nasze miejsce jest tutaj, gdzie przelewała się polska krew.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty