profil

Hamlet polny

poleca 85% 109 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jerzy Duda Gracz urodzony 20 marca 1941 roku w Częstochowie, zmarł 5 listopada 2004 w Łagowie, był polskim malarzem, rysownikiem, scenografem, a także pedagogiem. W 1977 roku stworzył obraz ,,Hamlet polny". Wykonany został on techniką olej na płótnie, utrzymany w ciepłych kolorach, dominujące barwy to brąz, pomarańcz.
Na pierwszym planie znajduje się otyła postać przedstawiająca Hamleta. Ma dosyć duże czoło. Jego twarz mówi nam, że nadużywał alkoholu. Świadczą o tym zapuchnięte oczy, duży nos. Ma niechlujny zarost na twarzy, jest prawie łysy. Nosi również czapkę z krakowskiego stroju ludowego, która jest ozdobiona pawim piórem , oraz dwiema wstążeczkami czerwoną i niebieską. Postać w ręce trzyma papierosa. Ubrany jest w rozciągnięty stary podkoszulek, oraz dresowe spodnie w paski. Na nogach nie ma butów. Hamlet siedzi na starej sofie, która kiedyś była pięknym antykiem. Na sofie widać ludzką czaszkę, jest to najprawdopodobniej czaszka Yoricka, przyjaciela Hamleta z dzieciństwa.
Hamlet znajduję się na polu, świadczą o tym główki kapusty umieszczone w rogu lewej strony obrazu. Za polem w oddali widzimy wieś.
Jerzy Duda Gracz w swoim obrazie pokazał nam jak mógłby skończyć Hamlet. Był on bardzo niezdecydowanym człowiekiem, nie zdolnym to podejmowania decyzji. Chociaż był oczytany, to właśnie te negatywne cech mogły spowodować upadek na samo dno. Obraz ,,Hamlet polny" jest dla nas pewnym ostrzeżeniem. Nie wolno bać się ryzyka, podęcia złej decyzji, ponieważ nie podejmując żadnej, możemy przegrać wszystko.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata