profil

Sprawozdanie z wyborów samorzadowych

poleca 84% 701 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Dnia 27 października br. Odbyły się wybory samorządowe. To już czwarty raz w III RP wybieraliśmy radnych gmin, po raz drugi radnych w powiatach i do sejmiku oraz po raz pierwszy zależało od nas kto zostanie w gminie wójtem, burmistrzem, a w mieście prezydentem. Lokale wyborcze otwarte były w godz. od 8:00 do 20:00.
Zasada była jedna: tylko mieszkańcy Szczecina mogą głosować w Szczecinie, mieszkańcy Wałcza w Wałczu, tylko mieszkańcy Świnoujścia w Świnoujściu itd. Nie wystarczyło przyjechać na dwa dni i powiedzieć komisji że tu się mieszka.
Zdania dotyczące głosowania były podzielone. Niektórzy mówili, że były łatwe inni byli przeciwni ze względu na ilość druków. Po trzy karty różnego koloru dostali do rąk mieszkańcy Szczecina, Świnoujścia i Koszalina: białe (z nazwiskami kandydatów na radnych swoich miast), różowe (z nazwiskami kandydatów na prezydentów) i niebieskie (z nazwiskami kandydujących do sejmiku). O jedną więcej w kolorze żółtym otrzymali mieszkańcy z pozostałych 111 miast i gmin Zachodniopomorskiego, bo głosowali też na radnych swoich powiatów.
Nie obyło się również bez przeszkód. W niektórych miastach wystąpiły błędy w drukach i głosowanie trzeba było przerwać na ok. 3 godz. do czasu dostarczenia bezbłędnych list. Ogólnie większych utrudnień w tym dniu nie napotkaliśmy i dzień miną spokojnie.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta