profil

Pozytywną rola drzewa w życiu człowieka.

poleca 82% 1115 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W mojej pracy postaram się wyjaśnić pozytywną rolę drzewa w życiu człowieka. Zapewne każdy w swoim życiu był w lesie, parku lub w innym miejscu gdzie znajdują się drzewa, takie miejsca kojarzone są z oazą spokoju, miejscem gdzie można się zrelaksować i wprowadzić w dobry nastrój.
Drzewa są nieodłącznym elementem naszego życia gdyż biorą udział w produkcji tlenu ,który jest niezbędny do funkcjonowania wszystkich żywych organizmów. Drzewa oczyszczają powietrze z toksyn ,dlatego tak ważne jest ,aby w miastach znajdowały się parki, które są ich "płucami". Parki pełnią również funkcję miejsca gdzie można odpocząć i uciec od miastowego zgiełku.
Pozytywną rolę drzewa w życiu człowieka przedstawił w swym utworze pt. "Na lipę" Jan Kochanowski. Autor opisuję lipę ,która zachęca aby ochłodzić się w jej cieniu ,odpocząć słuchając śpiewu ptaków siedzących na jej konarach i rozkoszować się zapachem jej wonnych kwiatów. W wierszu panuje atmosfera błogości ,która buduje więź ludzi z drzewami.
Warto również wspomnieć o tym ,iż drzewa są bardzo ważnym surowcem używanym w budownictwie, rzeźbiarstwie, meblarstwie itp.
Mam nadzieję ,że przytoczone przeze mnie argumenty podkreślają ważność roli drzew w życiu człowieka.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta