profil

Charakterystyka Danusi Jurandówny "Krzyżacy".

poleca 85% 694 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Danusia Jurandówna - córka Juranda - możnego i mężnego komesa ze Spychowa, należącego do przedchorągwianych. Ulubienica i dwórka księżnej Anny Danuty - pani na Mazowszu.

"Przecudna, podobna do jakiejś figury z kościoła. Nie widziały takiej ludzkie oczy ". Drobna, szczupła, dziecinna, delikatna, jasna twarz, oczy łagodne, błękitne. Włosy długie, jasne, rozpuszczone, przyozdobione wianuszkiem z kwiatów. Do twarzy jej było z kolorem niebieskim.

Umie grać na lutni i śpiewa czystym głosem

Lękliwa, nieśmiała, wstydliwa, na przeciwności losu reaguje płaczem.

Umie, jednak gdy trzeba zdobyć się na odwagę i pokonać nieśmiałość. Błagała króla o łaskę dla skazanego rycerza, szczera, tkliwa, bezpośrednia - troskliwie opiekowała się rannym Zbyszkiem.

Budzi w nas podziw i wywołuje u ludzi wzruszenie.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy

Może sładna ale bardzo krótka. nie ma zbyt wielu wtrąceń o losach danusi. nic tez nie ma o jej smierci. ja musze napisac prace na dwie strony a4. to cos wyglada jakby autor przeczytał tylko poczatek tej książki. charakterystyka powinna byc rzetelna ale nie za krotka. powinny byc w niej glowne informacje o bohaterce. nawet nie jest tu zamieszczone kto jest jej mezem. albo kto slubowal jej wierność oraz obronę jej cnót. nie podoba mi sie ta praca

Praca napisana ładnym językiem - szczególnie spodobały mi się liczne epitety. Brawo! :)

Treść zweryfikowana i sprawdzona