profil

Który współczesny Polak zasługuje na pamięć potomnych.

poleca 83% 1529 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Maria Skłodowska Curie

Na wstępie warto zastanowić się nad tym, jak można zasłużyć na pamięć potomnych. Odpowiedź wydaje się prosta. Należy dążyć do wyznaczonego celu i pomagać ludziom. Niestety czasem bardzo ciężko dać sobie radę. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że należy być odważnym i podążać swoimi drogami do sukcesu.
Według mnie jest bardzo dużo polskich sław takich jak Maria Skłodowska Curie czy Tomasz Adamek zasługujących na pamięć potomnych. Ja uważam że taką osobą jest również Małgorzata Musierowicz. Jest to autorka słynnego cyklu Jeżycjada, z zawodu grafik. Fanami jej książek są nie tylko nastoletnie dziewczęta, ale także dorośli, tacy jak: Czesław Miłosz, Maria Janion, Marian Stala, Jacek Kuroń i wielu innych.Za swoje powieści pisarka dostała wiele nagród m.in. za Kłamczuchę, przyznano jej Złote Koziołki, a książka pt. Noelka została wpisana na polską listę Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych. Została również odznaczona Medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.
Pani Małgorzata jest nie tylko autorką Jeżycjady. Napisała ponad trzydzieści książek. Zostały one przetłumaczone na wiele języków, m. in. japoński. Pisze również felietony w "Tygodniku Powszechnym". Jest to osoba wszechstronnie uzdolniona. Nie ma niestety zamiłowania do przedmiotów ścisłych. Sukcesy odnosiła na lekcjach: łaciny, polskiego, śpiewu i rosyjskiego, już w jedenastej klasie wzięła udział i zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim quizie polonistycznym.
Niewątpliwie pani Małgorzata Musierowicz zasługuje na pamięć potomnych, ponieważ potrafi pomagać innym, oraz jest miłą, bardzo uzdolnioną osobą.
JESTEM W GRUGIEJ KLASIE GIM. JESTEM ŚWIADOMA TEGO, ŻE TA PRACA JEST ZA KRÓTKA, ALE MOŻNA JĄ ROZWINĄĆ. ŻYCZĘ POWODZENIA :>

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata