profil

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny – bohaterek tragedii pt. „Balladyna”

poleca 85% 1019 głosów

Juliusz Słowacki Balladyna charakterystyka

Alina i Balladyna były córkami ubogiej wdowy.

Balladyna była starsza, lecz obie siostry wyróżniały się nietypową urodą. Balladyna miała ciemny, długi warkocz oraz czarne, jak węgielki oczy. Jej skóra miała alabastrowy odcień.

Alinę wyróżniał zaś inny typ urody. Miała długie, jasne jak anioł włosy, różaną cerę i fiołkowe oczy.

Balladyna była faworyzowana przez matkę. Tak naprawdę to nie rodzina była jej priorytetem, lecz władza i żądza. Potrafiła zabić własną siostrę, aby osiągnąć swój wymarzony cel. Była bardzo leniwa i w bardzo niegrzeczny sposób odzywała się do swojej matki. Byłą rozwydrzoną, pustą i arogancką panną.

Nie wyrażała swoim myśli grzecznie, lecz w sposób obraźliwy i nietaktowny.

Alina była miłą i sympatyczną dziewczyną. Bardzo kochała swoją matkę i siostrę. Jej życiowym priorytetem była rodzina. Kochała matkę całym sercem , choć to nie ona była przez nią faworyzowana. Alina była bardzo pomocną córką. Troszczyła się o matkę i starała się ją wyręczać w trudnych chwilach. Odzywała się do matki w sposób grzeczny i taktowny. Bardzo kochała Kirkora.

Według mnie Alina byłą wzorem dobrej córki. Była pomocna. Matka mogła na nią liczyć. Balladyna, choć starsza, to była niemiła i nieładnie odzywała się do matki. Balladyna zasługiwałaby (gdyby żyła naprawdę) na karę i potępienie

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
29.3.2011 (16:28)

dzienki za prace :P

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta