profil

Czy chciałbyś być synem Hapragona?

poleca 88% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Głównym bohaterem dramatu „Skąpiec” jest Harpagon. Jego żona zmarła pozostawiając dwójkę dzieci. Harpagon jest bogatym, starszym mieszczaninem. Jest on wybuchowy i bardzo nerwowy.
Ludzie, w tym sąsiedzi nie patrzą na Harpagona z podziwem. Sądzą, że jest skąpy. Nie rozmawiają z nim zbyt często. Harpagon bardzo dba o swój majątek, najlepiej aby nikt o nim nie wiedział i nikt go nie widział. Planuje jak zdobyć kolejne pieniądze. Harpagon chce wydać swoją córkę za mąż tylko dlatego, że pewien mężczyzna weźmie ją bez posagu. Dla Harpagona jest to największy argument aby wydać córkę za mąż. Ojciec nie liczy się z uczuciami córki, podejmuje za nią decyzje. Po skradzeniu szkatułki w której były pieniądze, Harpagon zwijał się z bólu. Nie mógł uwierzyć w to, że ktoś skradł jego szkatułkę. Harpagon kryje swoje pieniądze przed synem i córką, czasem podejrzewa ich o to, że podbierają mu pieniądze. Ojcu nie podoba się, że jego syn tak kosztownie się ubiera.
Czy chciałbym być synem Harpagona?
Z pewnością nie. Nie chciałbym aby ktokolwiek podejmował za mnie ważne decyzje życiowe. Nie podobałoby mi się to, jak inni ludzie postrzegają mojego ojca, byłoby mi za niego wstyd. Nie chciałbym również, aby ojciec podejrzewał mnie o podbieranie lub kradzież jego pieniędzy.


Pracę pisałem sam myślę, że jest na 4 i Wam się przyda.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta