profil

„Z czym staje do walki młody człowiek XXI wieku ? ” Mój głos jako wyraz buntu człowieka.

poleca 85% 244 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Drodzy mieszkańcy ! Miejscowość, data

Do napisania tego listu zmotywowały mnie zaśmiecone łąki, lasy i ulice, które oglądam przy każdym wyjściu z domu. Przeraża mnie stosunek mieszkańców do rzucania śmieci tam gdzie oni chcą , dlatego właśnie buntuje się pisząc ten list do was.
Staje do tej walki z dowodem przeciwko wam byście wyrzucali śmieci do odpowiednich worków .
Moim dowodem jest nielegalne wysypisko śmieci w lasach.
Gdy chodzę do lasu i na łąki spotykam rozległe, nielegalne wysypiska śmieci. Jest to niemiły widok. Nie dość, że takie wysypiska zaśmiecają lasy, zanieczyszczają powietrze to jeszcze zagrażają zwierzętom.
Nieświadome zagrożenia dziecko może zacząć bawić się rzeczami znalezionymi na śmietnisku i skaleczyć się szkłem lub kawałkiem metalu, co mogłoby doprowadzić do poważnego zakażenia!
Leśne wysypiska przyciągają także głodne zwierzęta, które na skutek zatrucia odpadkami zdychają. Tak więc ludzie korzystający z takich nielegalnych wywózek śmieci do lasu, są uczestnikami nieprzyjemnych zdarzeń zachodzacych na danym obszarze. Moim zdaniem lepiej byłoby postarać się o własny kosz na śmieci, z którego praktycznie co tydzień śmieci są wywożone na legalne wysypiska.
Jestem pewny, że większość mieszkańców wolałaby przebywać w czystym otoczeniu , dlatego zwracam się do was, mieszkańcy naszego miasta, dbajcie o środowisko i gardźcie zaśmiecaniem ulic, łąk, lasów oraz nie wywoźcie śmieci na nielegalne wysypiska.
Według mnie byłoby miło przejść się przez czystą drogę bez śmieci dlatego proszę was wysłuchajcie mnie i zróbcie tak jak wcześniej wspomniałem.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta