profil

Czy warto chodzić do szkoły?

poleca 85% 353 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy warto chodzić do szkoły? Chciałbym rozszerzyć i przybliżyć to pytanie w rozprawce. Użyję wielu argumentów, aby udowodnić moją rację.

Po pierwsze w szkole można zdobywać wiedzę, która w przyszłości zaowocuje wspaniałą pracą. Spędzamy tam pożytecznie i bezpiecznie nasz czas. Poznajemy wielu nowych kolegów, z którymi spotykamy się, śmiejemy na przerwach itp. Rozwijamy również nasze zainteresowania poprzez uczęszczanie na różnego rodzaju kółka np. ekologiczne matematyczne i sportowe itp. Jednym z przyjemnych „skutków” uczęszczania do szkoły są wycieczki klasowe. Jest to jedyny dzień bez nauki i pracy domowej. Oczywiście można pojechać do kina, czy muzeum z rodzicami, ale prawdziwą przyjemnością jest wyjazd z kolegami. Szkoła przygotowuje nas do bycia odpowiedzialnymi i rozsądnymi ludzi. Nieprzyjemnym, ale koniecznym obowiązkiem, jest wstawanie wcześnie rano, gdy można by było pospać troszkę dłużej. Trzeba, niestety, odrabiać lekcje, a chciałoby się pograć na komputerze. Należy się uczyć, a koledzy wołają do grania w piłkę. Lecz na wszystko należy znaleźć czas. Teraz trzeba się uczyć i zdobywać dobre oceny, a później, gdy przyjdą wakacje odpocząć.

Większość społeczeństwa popiera edukację w tym i ja, co wynika z powyższego tekstu. Właśnie dlatego uważam, że należy chodzić do szkoły.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata