profil

Gazetka szkolna - Matura- jak zdać???

poleca 85% 251 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

MATURA- jak zdać?
Podstawą nauki jest dobra organizacja czasu pracy. Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Miesiąc to wbrew pozorom długi okres czasu, o ile potrafimy go efektywnie wykorzystać. Nie należy więc wpadać w panikę, tylko uświadomić sobie, jak ważny wpływ będą miały wyniki tego egzaminu na nasze dalsze życie i wziąć się do roboty. A oto kilka wskazówek, które miejmy nadzieję pomogą wam w tym:
1. Nie warto uczyć się przez pierwsze 40 min po przebudzeniu, gdyż mózg nie jest nastawiony na zapamiętywanie lecz wręcz przeciwnie.
2. Nie zarywaj dni i nocy- może to uspokaja Twoje sumienie, ale mózg „męczy się” i coraz wolniej przyswaja wiadomości.
3. Nie pij dużych ilości kawy, napoi energetyzujących i innych dopalaczy, gdyż one tylko pozornie pobudzają Twoją koncentrację.
4. Przed nauką, która wymaga dużego wysiłku dla mózgu, zrób mu małą rozgrzewkę, np. rozwiązując proste łamigłówki.
5. Większą partię materiału podziel na mniejsze części.
6. Ostatnie 3 dni zostaw na powtórki najważniejszych rzeczy.
7. Zdefiniuj czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem i dobierz odpowiednią dla Ciebie metodę nauki. Jedni układają wierszyki czy rymowanki, inni zapamiętują liczby jako zwierzęta, np. „8” to bałwanek, a „2” to łabędź.
8. Co za dużo to nie zdrowo- rób sobie przerwy lub zajmij się na jakiś czas inną rzeczą, posłuchaj ulubionej muzyki.
9. Opanowany materiał powtórz pokrótce przed snem.
10. Grunt to motywacja. Dla każdego może być ona inna- „chce być lepsza od Kasi i Tomka”, „chce dostać się na dobre studia”, „chcę, żeby rodzice byli ze mnie dumni”.
11. Poproś kogoś z rodziny lub znajomych by przepytał Cie z materiału. Nie obawiaj się także prosić o pomoc i zadawać pytania. Nauczyciele też z chęcią wytłumaczą Ci co nieco na dodatkowych godzinach.
12. Dzień przed maturą zrelaksuj się, udaj się na wycieczkę rowerową, do kosmetyczki, na zakupy… Rób to, co sprawia Ci największą przyjemność.
13. Myśl pozytywnie- 30% to nie tak dużo, na pewno damy rade! ;)
Monika^

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi