profil

Gazetka szkolna- Pokaz mody studniówkowej

poleca 85% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Poloneza czas zacząć…”- pokaz mody studniówkowej

Studniówka zbliża się już wielkimi krokami. Na szkolnych korytarzach często rozbrzmiewa melodia „Poloneza”, w takt której uczniowie klas maturalnych przygotowują się do uroczystego balu. Wokół tej jedynej w swoim rodzaju nocy toczy się wiele przygotowań. W podjęciu jednej z najtrudniejszych decyzji, jaką jest dobór kreacji, postanowiły na pomóc: p. H. K., p. I. K. oraz p. E. T.przygotowując pokaz mody studniówkowej. Pod ich przewodnictwem wystąpili uczniowie młodszych klas oraz dwóch maturzystów, prezentując najnowsze trendy z salonu „Dominika”, „Centrum mody ślubnej” oraz firmy „Der red” zajmującej się sprzedażą odzieży męskiej. O makijaż zadbały salony „VIP” i „Styl”, a usługi fryzjerskie wykonały pracownice salonu „U Moniry”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele prezentowanych firm oraz dziennikarz „Gazety Pomorskiej”. W odróżnieniu do roku ubiegłego, w tym roku największym zainteresowaniem cieszą się krótsze sukienki. Co do kolorów i fasonów natomiast mamy coraz większe pole do popisu, gdyż kreatywność projektantów nieustannie się rozwija.
Uczniom towarzyszył ogromny stres, czego nie dało się nie zauważyć. Większość z nich pierwszy raz miała okazję sprawdzić się w nowej roli modela czy modelki. Nie każdy jednak potrafił się uśmiechać, nie okazując tremy. Widać było jednak, że każdy z nich starał się zachować profesjonalnie. Wspaniały pokaz taneczny wykonał jeden z najlepszych szkolnych tancerzy Michał T.wraz z Nicol B. Czas umilały nam także piosenki wykonane przez Ewelinę p. i Agnieszkę S.. Największy aplauz otrzymała jednak para prezentująca modę ślubną: Dagmara B. i Tomasz Ł.(uczniowie kl. IV c TE). Ich występ był punktem kulminacyjnym pokazu. Wyglądali oni niczym szczęśliwa para z „love story”, dzięki pomocy specjalistów. Postanowiłyśmy zapytać „pannę młodą”, jakie emocje towarzyszyły jej, jako głównej bohaterce występu. Oto, co nam odpowiedziała:


W imieniu wszystkich maturzystów pragniemy wszystkim gorąco podziękować za trud, jaki włożyli w te przygotowania. Pokaz przerósł nasze oczekiwania i był dla nas nie tylko podpowiedzią, ale także inspiracją.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta