profil

Dłuższy przewodnik po Eden

poleca 85% 411 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Dłuższy przewodnik po Eden

Eden to piękny ogród znajdujący się na wschodzie. Z Edenu wypływa rzeka, aby nawodnić ogród, a i stamtąd się rozdziela, dając początek czterem innym rzekom. Pierwsza, o nazwie Piszon, okrąża cały kraj Chwila, czyli tam, gdzie znajduje się złoto.
Historia ogrodu nie jest długa, a zaczyna się tak...
Na początku Pan Bóg zasadził przepiękny ogród, który nazwał Eden. Pan umieścił tam człowieka, którego sam z gleby ulepił. Następnie na rozkaz Pana Boga, z gleby wyrosły drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc dające oraz drzewo życia. Zaś w centrum ogrodu, zwanego Eden, wyrosło drzewo poznania dobra i zła.
Pan bóg wziął człowieka i umieścił go w ów ogrodzie, aby uprawiał go oraz doglądał, wydając przy tym rozkaz, aby nie spożywał owocu z drzewa poznania dobra i zła, gdyż gdy go spożyje, niechybnie umrze.
Zastanowiwszy się, Bóg stwierdził, że nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam. Gdy tak stwierdził, zaczął z gleby tworzyć wszelkie ptactwo, zwierzęta polne oraz bydło. Gdy przyprowadził je do mężczyzny, aby sprawdzić jaką nazwę im nada, a człowiek wszystkim nadał nazwę "Istota Żywa", stwierdził, że wśród nich nie znalazła się pomoc dla mężczyzny.
Wtedy sprawił, że człowiek zapadł w sen. Następnie wyjął z niego żebro i stworzył z niego kobietę. Gdy Bóg przyprowadził do mężczyzny kobietę, ten od razu nazwał ją niewiastą.
Taka jest oto historia pięknego ogrodu, zwanego Eden.
Atrakcji jest tam wiele! Zaczynając od drzew smaczny owoc dający, następnie drzew miłych z wyglądu, złota, kamienia czerwonego, wonnej żywicy, a kończąc na rzece Piszon, opływającej cały kraj Chwila. Lecz największą atrakcją, jest tam drzewo poznania dobra i zła.
Ale pamiętajcie o największym ostrzeżeniu! Abyście nie zrywali owoców z drzewa poznania dobra i zła, gdyż gdy go spożyjecie, niechybnie umrzecie...

Z owego przewodnika dostałam hmmm dobrą ocene.. (5 :P) Ale radze Wam pozmieniać trochę treść, nauczyciele też czytają ściągi ;))


Blodeuwedd, uczennica klasy 1c gimnazjum im. osadników wojskowych, która niespecjalnie przykłada się do nauki, ale pisać wypracowania potrafi ;D

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty