profil

Uzasadnij, że twoja ulubiona książka, powinna byc lekturą szkolną

poleca 81% 769 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze
Kamienie na szaniec

Uzasadnij, że Twoja ulubiona książka powinna znaleźć się w spisie lektur szkolnych.

Moim zdaniem w literaturze polskiej jest wiele ciekawych książek, które znajdują się w spisie lektur szkolnych . Do najbardziej interesujących, które poruszyły mnie szczególnie mocno zaliczyłbym: „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego oraz „Mały książę” De Saint Exupery. Te wymienione lektury zachwyciły mnie wieloma rzeczami, np. wydarzenia z czasów okupacji niemieckiej czy miłość i przyjaźń „Małego Księcia”.
Moim zdaniem, moje ulubione książki powinny zostać umieszczone w spisie lektur. Postaram się, udowodnić to poniższą argumentacją
Po pierwsze, pozwolę sobie opisać jedną z moich ulubionych książek, która jest warta umieszczenia w spisie lektur. Jest to książka pt.: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Pierwsza książka, z serii książek fantastycznych autorstwa brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. W dzień swoich jedenastych urodzin Harry Potter dowiaduje się, że jest czarodziejem, a jego rodzice nie zginęli w wypadku, lecz zostali zamordowani przez czarnoksiężnika Lorda. Harry zostaje przyjęty do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Poznaje tam swego przyjaciela Rona, później zaprzyjaźnia się także z Herminą. W pierwszym roku swojego pobytu w Hogwarcie, Harry i jego przyjaciele odkryją tajemnicę Kamienia Filozoficznego. Książka, ukazuje nam, ze warto jest walczyć i mimo trudności iść dalej nie poddając się.
Po drugie, uważam, że lektury w dzisiejszych czasach, są bardzo fajne, czytając je mamy ogromny zasób słownictwa, pomagają nam w wielu problemach, dają dużo do myślenia. To jednak i tak uważam, że w spisie lektur powinny znaleźć się książki nowsze. Czytane lektury są „stare”, prawdą jest, iż niektóre z nich czytali nasi rodzice. Pisząc to zdanie nie mówię stanowczo nie, tym książką, ale myślę, że dodanie nowszych książek byłoby powiększeniem się liczby osób czytających.
Reasumując, sądzę, iż moje książki, są warte umieszczenia w spisie lektur, gdyż są ciekawe, i potrafią wciągnąć czytelnika w czas i miejsce powieści. Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie opisane przeze mnie dzieła znalazły swoje adaptacje filmowe z bardzo dużym sukcesem. Dlatego też gdybym miał polecić kilka utworów polskiej literatury spisu lektur poleciłbym właśnie te.Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta