profil

Czy warto uczyć się języków obcych ?

poleca 83% 745 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Czy warto uczyć się języków obcych ?

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy nauka języków obcych jest im potrzebna, czy też bezużyteczna? Część gimnazjalistów niestety często zniechęca się do nauki języków i jest to dla nich czarna magia, z kolei niektórzy biorą to bardzo na poważnie i jest to dla nich bardzo ważna rzecz.
Ja osobiście utwierdzam się w przekonaniu, iż języki obce odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka i właśnie dlatego, warto się ich uczyć.
Na poparcie przedstawionej przeze mnie tezy, chciałbym przytoczyć pierwszy argument, a mianowicie uważam, że znajomość języka obcego daje nam duże możliwości znalezienia pracy. Praktycznie w każdym zawodzie wymagana jest znajomość języków. Jeśli chcemy znaleźć pracę, która daje nam satysfakcję, a zarazem dobre zarobki, musimy przynajmniej w podstawowym stopniu opanować wymagany język. Jest to najczęściej język angielski bądź niemiecki.
Po drugie, sadzę, że już od dzieciństwa powinniśmy uczyć się języków obcych. Osłuchiwać się z obcojęzycznymi bajkami, piosenkami, filmami. Daje nam to duży zasób słownictwa, a przede wszystkim w przyszłości budzi to wielkie zainteresowanie szkół ponad gimnazjalnych.
Kolejny argument dotyczy wyjazdów za granicą. Teraz, gdy należymy do Unii Europejskiej, coraz więcej ludzi wyjeżdża na wakacje za granicę. Jest to marzenie dużej liczby polaków, którzy pragnęliby zwiedzić wiele pięknych miejsc Europy. Choć bez znajomości języków byłoby to trudne, wręcz niemożliwe.
Sądzę, że udało mi się udowodnić słuszność postawionej przeze mnie tezy, iż warto uczyć się języków obcych. Uważam, że znajomość ich jest w dzisiejszych czasach koniecznością do normalnego życia i funkcjonowania. Ze znajomością języków na pewno będziemy się czuli lepiej i będziemy mieć większe możliwości do zrealizowania swoich marzeń.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
11.4.2011 (15:57)

fajna. ;)

9.4.2011 (11:32)

Prosty temat, ale praca fajna =)) Jestem na TAK ;-))

Formy wypowiedzi