profil

"Świat bez zawiści” -apel do współczesnego człowieka

poleca 85% 588 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zawiść- jest to problem nie tylko nas samych ale także całego społeczeństwa. Najczęściej objawia się ona u ludzi chytrych, pragnących mieć wszystko. Widząc swoich znajomych cieszących się nowym autem, ubraniem, czy tez jakimś małym podarunkiem czujemy złość, gdyż sami nie możemy tego mieć. Wtedy właśnie przemawia przez nas to jedno z najgorszych ludzkich uczuć czyli zawiść. Gdy widzimy że ktoś jest lepszy w dziedzinie uważanej za ?nasza?, lub też gdy posiada cos o czym my dawno marzymy, wkrada się zazdrość która objawia się później złym nastrojem czy też niechęcią do danej osoby.
Musimy pamiętać że każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, że nie ma drugiego identycznego na świecie, więc przez to powinniśmy się czuć dowartościowanymi i szczęśliwymi bo każdy z nas jest wyjątkowy. Oczywiście każdy ma swoje wady i zalety, każdy czuje się w czymś lepszy i gorszy, nie ma ludzi beznadziejnych, nie nadających się do niczego. Mamy swoje wartości i z biegiem czasu będą się one po kolei ujawniać. Nie można czuć nienawiści do kogoś kto nas przewyższa lecz trzeba się cieszyć z jego sukcesu .Moim zdaniem przez ducha walki, ciężką prace i zawzięcie można nawet ze zwykłego szarego człowieka wykreować gwiazdę. Bo sukces nie zależy tylko od talentu ale także od ilości pracy i silnej woli.
Zawiść idzie także w inna stronę, osobami którym chorobliwie zazdroszczą możemy okazać się my. Dlatego tez powinniśmy unikać takich osób gdyż mogą się starać utrudnić nam Zycie. Tacy nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi gdyż posiadają jedna z najgorszych ludzkich cech.
Musimy wiedzieć ze wśród tylu ludzi zawsze znajdzie się ktoś lepszy od nas, ale znajdzie się tez ktoś kto jest o wiele słabszy, wtedy nie powinniśmy drwić z niego lecz starać się pomóc, by mógł nam dorównać, może się kiedyś zdarzyć ze sami możemy potrzebować pomocy której nikt nam nie będzie chciał udzielić. Dlatego też powinniśmy postępować wg. Powiedzenia Ralpha Emmersona :?szanuj samego siebie, zaufaj sobie, nie oglądaj się na innych, nie przymykaj się chyłkiem jak nieprawe dziecko z przytułku? Bądź sobą, ciesz się z tego co masz i dziękuj Bogu że możesz być tym kim jesteś i kim starasz się być. To wbrew pozorom jest banalne ale działa. Więc unikajmy zazdrości, zawiści gdyż prowadzi ona do zguby i samotności.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata