profil

Mit o powstaniu mapy

poleca 85% 132 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Geografus, był Bogiem Ziemi, jego ulubionym zajęciem w przeciwieństwie do innych bogów, było schodzenie z Olimpu na Ziemie i zwyczajne spacerowanie. Podziwiał cuda natury, nad którymi miał władzę.
Miał jednak bardzo poważną wadę, był strasznie egoistyczny i gdy ktoś z ludzi wyruszał w podróż bez uprzedniego złożenia ofiary dla Geografusa, bóg sprawiał, że człowiek błądził i przez wiele tygodni nie mógł wrócić do domu. Bardzo nie podobało się to Prometeuszowi, który kochał ludzi i chciał dla nich najlepiej. Poszedł, więc do Geografusa i spytał się go, czemu tak postępuje wobec ludzi. Geografus z pychą i pogardą w głosie odrzekł, że to on wie gdzie jest najlepsza droga i ludzie powinni zawsze się do niego zwracać z pytaniem o prawidłowy kierunek. Prometeusz odpowiedział mu, że gdyby ludzie musieli składać w ofierze tyle owiec, to w końcu umarliby z głodu. Geografus zmartwił się, bo gdyby ludzi umarli, to, kto by podziwiał stworzone przez niego cuda Ziemi? Nakazał, więc Prometeuszowi by wyruszył w podróż po całym świecie i spisał na skrawku papirusu jego granice.
Gdy Prometeusz wrócił, Geografus tchnął swą boską moc w kawałek papirusu i tym sposobem powstała mapa świata, a ludzie mogli wędrować i podziwiać cuda natury stworzone przez Geografusa i podróżować bez zbędnego składania ofiar.

Nie wiem czy poprawnie dałem akapity bo nie umiem i nie lubię polskiego, ale mam nadzieje że komuś pomogłem. :) Pozdrawiam :)

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi