profil

Jak należy dzisiaj bronić polskości przed zalewem cudzoziemszczyzny?

poleca 85% 232 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jak należy dzisiaj bronić polskości przed zalewem cudzoziemszczyzny? To bardzo trafne pytanie, które powinien zadać sobie każdy Polak i patriota. W dzisiejszym świecie nikt nie zdaje sobie sprawy z kultury, czy tradycji własnego kraju. Wszyscy ludzie są zajęci swoim życiem codziennym i nie zwracają uwagi na te „błahe” kwestie. Władze, oświata i kultura powinny uświadamiać ludzi jak ważna dla kraju jest jego kultura, tradycja i ojczysty język.

Bronić polskości możemy poprzez sprzeciwianie się świętom zagranicznym, takim jak, np. Halloween, czy Prima Aprilis. Polskie uroczystości, zależnie od okazji powinniśmy świętować oraz oddawać im należny szacunek i pamięć. Drugą kwestią związaną z obroną polskości jest nasz rodzimy język. W dzisiejszych czasach młodzież posługuje się tzw. slangiem, a dorośli coraz częściej wyrażają się zagranicznymi, nowymi wyrazami. Jako Polacy powinniśmy szanować naszą narodową mowę i nie dać się zalać gromem cudzoziemskich słów. Napływający do Polski obcokrajowcy przyczyniają się do anglizacji coraz większej części społeczeństwa, dzięki nim zanika też nasza ojczysta gwara.

Polska jak każdy kraj, powinna bronić swojej kultury i tradycji. Uważam, że w naszym kraju przydałaby się większa propaganda na temat obrony polskości. Każdy człowiek powinien znać wartość języka i obyczajów swojego państwa. Moim zdaniem nasz kraj się ,,stacza’’, zbyt uzależnia się od innych i daje sobie narzucić czyjeś zdanie. Powinniśmy jak najszybciej zacząć działaś w kierunku obrony naszej polskości, której niestety nie można kupić, co Polak na pewno by zrobił, gdyby tylko mógł.

Podoba się? Tak Nie
Formy wypowiedzi