profil

Nowa forma pracy zespołowej poprzez program do zarządzania projektami

poleca 85% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zarządzanie projektami kojarzone jest głównie z biznesem czy też z firmami stale świadczącymi usługi w tym zakresie. Jest to mylne pojmowanie tego zagadnienia, gdyż projekty realizowane są praktycznie w każdej dziedzinie życia. Projektem jest nie tylko tworzenie nowego oprogramowania, otwieranie kolejnej filii danej firmy. Należy uświadomić sobie, że projekt to także organizacja wesela lub (także i te mniejsze przedsięwzięcia) przygotowanie wycieczki szkolnej.
Jeśli mowa jest w tym momencie o szkole, to warto zaznaczyć, że obecnie najnowszą formą pracy zespołowej (odnośnie jakiegoś szkolnego projektu) jest korzystanie z programu do zarządzania projektami. Spośród wielu dostępnych na rynku programów należy niewątpliwie wyróżnić system goProjekt - http://goprojekt.pl firmy 4innovations.
Wspomaganie danego przedsięwzięcia w szkole poprzez goProjekt daje duże rezultaty. Efekt można zauważyć już na samym początku. Z pewnością jest to ułatwiona komunikacja między uczniami i pedagogiem. www.goprojekt.pl pozwala na stałą wymianę potrzebnym informacji nie tylko w samym systemie, lecz także bezpośrednio na konto mailowe wybranej osoby. Dla samego nauczyciela jest to wielkie udogodnienie, gdyż ma pewność, że każda informacja dotrze do ucznia.
Oprogramowanie do zarządzania projektami pozwala stale śledzić postępy prac. Każdemu uczniowi można przypisać zadanie, które - jeśli zostało już ukończone - oznaczone jest zielonym kolorem. Niezmiernie ważną kwestią jest tu fakt, iż program goProjekt jest bardzo czytelny, co daje łatwość poruszania się po systemie.
Ponadto http://goprojekt.pl umożliwia także wysyłanie różnego typu plików.
Wszystkie informacje pozostają w systemie i w każdej chwili zainteresowana osoba ma do nich wgląd.
Uczniowie zdobywają tu nowe umiejętności. goProjekt stwarza możliwość twórczego myślenia, uczy samodzielności, prowadzenia dyskusji w grupie. Dodatkowym atutem jest tu fakt, że goProjekt działa w oparciu o platformę internetową, co "łączy" młodzież w dzisiejszych czasach.
Firma 4innovations wyprzedza oczekiwania klientów, a w celu zobrazowania sobie całej "istoty projektu" można zapoznać się z wersją demo na stronie www.goprojekt.pl

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata