profil

Przekonaj dorosłych, że telefony komórkowe są niezbędne młodemu człowiekowi - rozprawka

poleca 84% 248 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Uważam, że telefony komórkowe są potrzebne młodemu człowiekowi w codziennym życiu, jak i na wyjazdach zagranicznych lub krajowych. Postaram się udowodnić to poniższymi argumentami.
Pierwszym i najważniejszym według mnie argumentem jest to, iż w podróżach jak i w codziennym życiu możemy potrzebować pomocy w razie wypadku lub kradzieży. W momencie, gdy zdarzy się kolizja samochodowa możemy powiadomić odpowiednie służby, takie jak: policja, straż pożarna czy pogotowie.
Kolejnym równie godnym uwagi motywem jest fakt, iż gdy spacerujemy lasem i zauważymy ogień także możemy wezwać policjanta, który zawiadomi odpowiednie organy.
Następnym powodem, dla którego młodzież powinna posiadać telefon komórkowy jest to, iż młoda osoba może kontaktować się ze swoimi kolegami, znajomymi, a także rodzicami.
Nie można pominąć tego, iż młody człowiek korzystając z telefonu uczy się oszczędzać, ponieważ gdy rodzice lub opiekunowie kupią mu telefon na tzw. kartę, czyli użytkownik sam kupuje karty zasilające w kiosku lub salonie danego operatora, wie ile pieniędzy ma przeznaczonych na jeden miesiąc. Dzięki temu nie dzwoni to tu, to tam i nie wyrzuca pieniędzy „w błoto”.
Jednym z kolejnych argumentów jest zapewne kontrola dziecka podczas jego nieobecności w domu. Rodzic lub opiekun zawsze może zadzwonić do podopiecznego i dowiedzieć się gdzie on jest, co robi, i dlaczego jeszcze go niema w domu? Młodej osobie można wydawać polecenia, takie jak: „zrób zakupy”, „idź dzisiaj do babci” itp.
Mam nadzieję, że powyższe argumenty popierają słuszność mojej tezy i udowadniają, że telefony komórkowe są niezbędne młodemu człowiekowi. Dzięki nim młodzież może czuć się bezpieczna, a rodzice mają pewność, co się dzieje z ich dziećmi.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi