profil

Charakterystyka Kasandry "Odprawa posłów greckich"

poleca 85% 632 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jednym z bohaterów lektury Jana Kochanowskiego pt. "Odprawa posłów greckich" jest Kasandra. Bardzo zainteresowała mnie ta postać, więc postanowiłam ją opisać.

Kasandra - to córka potężnego króla Troi - Priama. Miała dwóch braci. Jej matka bardzo ją kochała. Kasandra nie miała szczęśliwego dzieciństwa, ponieważ posiadała dar przewidywania. Małe, bezbronne dziecko wiedziało, co się będzie działo w przyszłości, lecz nikt jej proroctwom nie wierzył.

Kasandra widziała wszystko. Widziała upadek Troi, morderstwa i inne okropne rzeczy. Czuła się osamotniona i nieszczęśliwa. Gdy król Priam rozważał, czy Helena ma się zostać w Troi, czy ma ją odesłać do Sparty, Kasandra miała wizję. Ujrzała wtedy, jak krok po kroku spartanie niszczą Troję. Widziała morderstwa braci, spalenie Troi. Ostrzegała swego ojca, aby nie wpuszczał potwora (konia trojańskiego) za bramy miasta. Nikt jej nie słuchał. Ojciec kazał zamknąć ją w lochach, gdy dostała ataku furii. Była niespokojna. Krzyczała, płakała, uderzała w kraty, ale nikt na to nie zwracał uwagi.

Uważam, że Kasandra, nieszczęśliwa prorokini, nie miała łatwego życia. Gdyby nie dar proroctwa, byłaby normalną kobietą. Nikomu nie życzę takiego życia, jakie miała księżniczka Kasandra.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata