profil

Jeśli nie szata zdobi człoweka, to w czym tkwi jego wartość? - rozprawka

poleca 85% 457 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Poznając nowego człowieka od razu skupiamy się na jego wyglądzie. To właśnie on mówi nam bardzo dużo o kimś, nawet jeśli wcześniej nie zamieniliśmy z nim słowa. To on jest pierwszą informacją o danej osobie. Często jednak jakże mylną.

Większość z nas ocenia człowieka po wyglądzie. Spojrzymy na kogoś i myślimy, że wszystko o nim wiemy. Jest jednak zupełnie inaczej. Wartość człowieka nie jest związana tylko z jego wyglądem zewnętrznym. Liczy się też - a przede wszystkim - to co ma on w środku.

Człowiek jest istotą kontaktową, żyje w grupie, którą sam sobie wybierze. Często jednak zdarza się tak, że wybierzemy sobie złego przyjaciela tylko dlatego, że skupiliśmy się przede wszystkim na jego wyglądzie. Jest to bardzo często popełniany błąd, kiedy znajdujemy się w nowym otoczeniu, gdzieś, gdzie nikogo nie znamy. Próbujemy się upodobać innym dlatego zakładamy modne ubrania lub "szpanujemy" telefonem komórkowym.

Warto jednak czasami spojrzeć gdzieś głębiej niż tylko na nową bluzkę czy komórkę kolegi. Osoba, z którą się przyjaźnimy tylko dlatego, że ma dużo pieniędzy i stać ją na modne ubrania jest żadnym przyjacielem. Warto poszukać sobie prawdziwych przyjaciół, którzy nas nie zostawią, gdy będziemy ich potrzebować. Takich, którzy będą z nami na dobre i na złe.

Mam nadzieję, że powyższe argumenty przekonają Was do tego, że to nie szata zdobi człowieka. Zanim się kogoś polubi trzeba go najpierw poznać od środka, a nie tylko z zewnątrz.

Podoba się? Tak Nie
(0) Brak komentarzy

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta