profil

Jak w Twoim domu obchodzi się Walentynki

poleca 84% 665 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W każdej rodzinie utrzymywane są pewne zwyczaje. Najczęściej związane są one ze świętami. W Boże Narodzenie łamiemy się opłatkiem, w Wielkanoc idziemy do kościoła święcić pokarm. A co robimy w Walentynki?? Wydaje mi się ze ten dzień dla każdego jest wyjątkowy, chodź obchodzony w różnoraki sposób.
Święty Walenty stal się patronem miłości przez jeden epizod. Mianowicie jako pierwszy pobłogosławił miłości między pogańskim legionistą a młodą chrześcijanką. Potem każdy chciał oddać się w ręce biskupa i być pobłogosławionym.
W mojej rodzinie dzień świętego Walentego jest bardzo ważny. Miłość jest podstawa zrozumienia. Kochamy cały rok, ale dobrze ze istnieje dzień 14 lutego, w którym możemy pokazać ze pamiętamy i czujemy.
Gdyby święty Walenty żył, cieszyłby się zapewne widząc, jak każdego roku, 14 lutego zakochani obdarzają się upominkami. Jak głosi legenda, sam chętnie rozdawał kwiaty przechodzącym koło jego ogrodu w Umbrii. Z tym faktem związany jest pewien obrzęd panujący w moim domu.
W dzien walentynek wręczamy sobie nawzajem kwiaty i skromny prezent. Kilka dni przed tym waznym dla nas dzniem szukamy jakiegoś drobnego upominku w sklepie lub sami cos przygotowujemy. Często pieczemy ciasteczka i przyrządzamy kolacje.
Wieczorem siadamy do stołu i włączamy nastrojowe piosenki o miłosnej tematyce lub takie, które kojarzą nam się z miłymi chwilami. Przy przyjemnych dźwiękach wręczamy sobie podarunki. Stół zawsze przystrojony jest kolorowymi serduszkami i innymi ozdobami.
Po kolacji wychodzimy wszyscy razem na spacer. Chadzamy po „cichych” uliczkach i zakamarkach naszego miasteczka. Czasem opowiadamy sobie o przeżyciach i wspomnieniach związanych z danym miejscem.
W Walentynki nie zapominamy też o dalszej rodzinie. Wysyłamy piękne walentynki, a czasami nawet małe upominki. Bardzo miło jest dostać kartkę od rodziny, która od kilku lat nie mieszka blisko nas. Niekiedy dostajemy też kartki od znajomych z zagranicy.
Dzień świetego Walentego powinien być spedzony w milej atmosferze z osobami do których się cos czuje. Można go traktowac także jako dzien pojednania, wybaczania. Walentynki mogą być także pretekstem do odnowienie znajomości sprzed lat.
14 lutego jest dniem zakochanych, ale kocha się przez caly rok i nie powinniśmy o tym zapominac. Pieniadze czy kariera są ulotne. O milosc trzeba dbac i nie wystawiac jej na proby. Kochac - dla każdego to slowo ma inne znaczenie, ale wiedomo ze każdy musi szanowac uczucia innych. Milosc jest najpiękniejszym ludzkim uczuciem a prawdziwej nie da się oszukac.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Formy wypowiedzi