profil

Głębokie płukanie jelita grubego

poleca 86% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jedną z najbardziej efektywnych metod oczyszczania okrężnicy jest głębokie płukanie jelita grubego, która obecnie przeżywa swój rozkwit w krajach Europy Zachodniej, Australii i Ameryki. Nazywa się hydrocolonterapia gdzie „hydro” oznacza wodę, a „colon” okrężnicę. Ta bezbolesna i nieinwazyjna metoda wykonana jest przy pomocy wysoko wyspecjalizowanego urządzenia pod nadzorem lekarza. Głębokiego płukania jelit nie można mylić z lewatywą, która w najlepszym przypadku jest w stanie przepłukać odbytnicę i esicę o głębokości 30 cm. Pozostałe ok. 120 cm. jelita grubego, tzn. część zastępnicy poprzecznica i wstępnica nie są wtedy czyszczone. Z kolei chemiczne środki przeczyszczające działają drażniąco na błonę śluzowa i nie dają takiego efektu oczyszczenia jak hydrocolonterapia. Metoda głębokiego płukania jelit wykorzystuje najpowszechniejszy, życiodajny składnik jakim jest woda. W niezwykle skuteczny sposób, poprzez wielokrotne przepłukiwanie usuwa z jelita grubego zalegające i toksyczne resztki, nie wywołując przy tym żadnych szkodliwych ubocznych skutków.
W trakcie zabiegu, w zależności od potrzeb, stosuje się różnego rodzaju wlewki lecznicze, np. odpowiednio dobrane mieszanki ziół, wody mineralne z mikroelementami, soki warzywne lub owocowe.
Interesujące jest wykorzystanie irdylogii, czyli diagnozy z tęczówki oka, dookreślania stopnia zanieczyszczenia jelit i całego organizmu. Między innymi na tej podstawie można ocenić ilość zalecanych zabiegów hydrocolonterapii. Osoby po tych zabiegach czują się jak „nowo narodzone”. Mają poczucie lekkości, wigoru, energii, a wiele z nich twierdzi, że hydrocolonterapia stała się początkiem ich powrotu do zdrowia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata