profil

Skowronek i Róża Oscar Widle

poleca 84% 845 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Opowiadanie Oscara Widle ,, Skowronek i Róża" mówi nam , iż miłość to uczucie które, aby zaistniało potrzebuje czasu, poznania się , wspólnych zainteresowań. Ale możemy w nim dopatrzeć się też innego morału, który jest zarówno wskazówką. O miłość należy walczyć, i szybko się nie poddawać. Lecz najlepiej ujmuje to ten cytat: ,,Miłość daje znacznie mniej, niż się oczekiwało."
Ciągle powtarzamy słowo miłość, lecz co on tak właściwie znaczy, czym jest ta miłość. W encyklopedii możemy znaleźć takie określenie: uczucie skierowane do osoby (np. m. oblubieńcza, rodzicielska, braterska, Boga, bliźniego) lub przedmiotu (np. m. ojczyzny), wyrażające się w pragnieniu dla nich dobra, szczęścia i zachowania ich istnienia. Jednakże, jest to tylko notatka encyklopedyczna. Tak naprawdę dla każdego człowieka na Ziemi słowo miłość inaczej pojmują, co innego dla nich znaczy, inaczej ją okazują.
Wiemy co to słowo oznacza. Skupmy się jednak na opowiadaniu Oscara Widle ,, Skowronek i Róża", i przeanalizujmy zachowanie młodzieńca. Na samym początku historii był podekscytowany chciała zatańczyć z wymarzoną dziewczyną, chciał zdobyć dla niej różę. Nie mógł jej znaleźć, więc rozpaczał. Skowronek podarował mu różę poświęcając życie, wierzył, iż to jest miłość. Lecz gdy student odwiedził młodą kobieta ta powiedział mu iż dostała lepszy prezent, jego jest nic nie wart. Chłopak zasmucił się i zwątpił w miłość. Tak na prawdę nie wiedział czym jest, bo jeszcze jej nie przeżył, nie można nauczyć się jej z książek. Słowa dziewczyny zraniły go, lecz nie wyrządziły krzywdy. Kiedy pozna czym jest miłość, podniesie się i będzie walczył.
Miłość wszystko zwycięża i my ulegamy miłości, tylko wtedy jeżeli jest prawdziwa i szczera.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta