profil

Cechy decydujące o wartości człowieka

poleca 85% 135 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Często zastanawiam się, jakie cechy decydują o wartości człowieka. Moim zdaniem są to pomocność, szczerość i wyrozumiałość. Niestety, nie wszyscy posiadają te zalety.
Przede wszystkim - życzliwość Uważam, że jest wręcz najważniejsza. Zapewne każdy z nas korzystał kiedyś z pomocy innego człowieka. Niekiedy wsparcie jest nam potrzebne w nieoczekiwanym momencie. Warto wtedy mieć do kogo się zwrócić. Jednak, żeby móc poprosić kogoś o przysługę, należy samemu być życzliwym.
Po drugie, według mnie, istotną cechą jest także szczerość. Nie raz sami zastanawiamy się, czy przyznać się, że to my stłukliśmy ulubiony kubek kogoś bliskiego. Mimo wszystko otwartość jest bardzo ważna, bowiem my także chcielibyśmy usłyszeć prawdziwą opinię na temat naszego nowego stroju. Często mówiąc prawdę narażamy się na poważne konsekwencje. Jednakże to nie powinno nam przeszkodzić w byciu szczerymi.
Ostatnią cechą, lecz nie mniej ważną, którą wymienię jest wyrozumiałość. Sądzę, że ta zaleta jest priorytetowa, ponieważ każdy z nas chciałby, aby go nie tylko wysłuchano, ale także zrozumiano. Naprawdę ważne jest to, aby ktoś, do kogo mówimy wiedział, co mamy na myśli. Bardzo żmudne i męczące jest tłumaczenie kilka razy, dlaczego tak bardzo zdenerwował nas nieprzyjemny wzrok kolegi.
Podsumowując, mogę już zdecydowanie stwierdzić, że życzliwość, szczerość i wyrozumiałość to cechy, które decydują o wartości człowieka. Osoba, która nie posiada ani jednej z wyżej wymienionych zalet, jest nieciekawa i mało kto ma ochotę się z nią zaprzyjaźnić.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta