profil

Nauczyciel, którego podziwiam (charakterystyka postaci)

drukuj
poleca 78% 1030 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Bohaterką mojej charakterystyki jest nauczycielka od polskiego .... ....,która wywarła na mnie wielkie wrażenie.Uczy mnie języka ojczystego ,już trzeci rok.
Jest to kobieta średniego wzrostu z kręconymi blond włosami zmierzwionymi nad czołem. Jej twarz jest łagodna, na której zawsze gości szczery uśmiech. Z usposobienia człowiek miły, uprzejmy,łagodny - rzadko da się panią ... wyprowadzić z równowagi.
Naucza z prawdziwą pasją, na jej lekcjach zawsze panuje spokój. Potrafi sprawić,że lekcja jest interesująca poprzez barwny język jakim się posługuje. Swoją pracę wykonuje rzetelnie, pragnie abyśmy zaczęli samodzielnie myśleć i rozwijać się, a nie uczyć regułek na pamięć. często zdarza się, że nie wpisuje uwag,ani negatywnych ocen osobom którym się to należy. Uważa bowiem, że to nie daje efektów i zamiast tego cierpliwie tłumaczy, abyśmy poważnie zaczęli myśleć o swojej przyszłości. Zawsze powtarza "w życiu należy być wymagającym i kochającym".
Na pewno "pani od polskiego" jest postacią godną naśladowania, która obudziłaby sympatię w każdym z nas. Moi rówieśnicy mogą tylko pozazdrościć takiego nauczyciela pełnego energii i optymizmu. Szkoda,że nie wszyscy uczniowie mogą mieć takiego mentora.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi