profil

Charakterystyka postaci "Ani z Zielonego Wzgórza"

poleca 84% 976 głosów

Ania Shirley- dziewczynka wychowywana w Domu Sierot ciągle przenoszona z jenego domu do drugiego. Dziewczynka ta nie mogła poczuć ze ktoś ja kocha. Była wykorzystywana do prac domowych i do opieki nad dziećmi. Zaadoptowana została przez Mateusza i Marylę Cuthbert. Ania była dziewczynką bardzo zdolną. Lubiła czytać ksiązki. Gdy tylko mogła mieć chwilę wolnego czasu przeznaczała go na rozmyślanie i zatapianie się w marzeniach. Była strasznie gadatliwa i uzywała górnolotnych słów które Maryla uważała za niestosowne do jej wieku.

Ania była wysoką i szczupła dziewczynka. Miał rude włosy i duże oczy które zmieniały barwę, raz były szare a raz zielone. Twarz jej była piegowała z której wyrózniały sie szerokie usta. Strój Ani był zawsze skromny i niedostosowany do mody. Jej sukienki miały zawsze wyblakły i ciemny kolor, a słomiany kapelusz miał zawsze brunatny kolor jednak po dłuzszym czasie na zielonym wzgórzu wygląd Ani uległ pewnej zmianie. Jej włosy ściemniały, twarz sie zaokrągliła, a ubrania były bardziej modne i kolorowe.

Moze byc tutaj troche błedów i wyrazów w bliskim sąsiedztwie. Ja włąsnie przerabiam Anie i układałam jej charakterystykę. A potem.. pomyśłam zeby ja przepisać tutaj ;)

Mam nadzieje ze wam sie przyda :)

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta