profil

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego ("W pustyni i w puszczy")

poleca 84% 1757 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Staś tarkowski pochodzil z polski jego ojciec byl inzynierem.stas mial 14lat i przyjaznił sie z nel corka kolegi ojca -pana ravlisona.
Nasz bohater był bolndynem z niebieskimi oczami.Chłopiec miał szczupłą sylwetkę, dobrze był zbudowany,równiez silny i wysportoany.
Za nim porwano dzieci Staś był chełpliwy i zarozumiały .Czuł się dorosły bo miał 14 lat, a Nel traktował pobłażliwie. Często przechwalał się przed Nel i wymyślał nieprawdopodobne sytuacje, w których mógł popisać się odwagą. Nie wiedział że to o czym marzy już niedługo się spełni. Porwanie, a później samodzielne wędrowanie po dzikiej Afryce zmieniło jego charakter.Młodzieniec był bardzo odważny ,oraz piekuńczy dla nel.Opiekował się nią jak najlepiej. caly czas dbał o jej bezpieczeństwo i zdrowie.Chłopiec podczas podróczy okazał się również odważny , dzielny i bohaterski.Zabił swych przesladówców oraz lwa.Nie bał się potężnego Mahdiego i nocą wyruszył na poszukiwanie lekarstwa dla bardzo chorej dziewczynki.i. Był szczery bezpośredni i życzliwy szczególnie dla ludzi o innym pochodzeniu i rasie. Zaprzyjaźnił się z Arabami.Trudne warunki podczas podróży nauczyły go wytrwałości .Bohater również okazał się zaradny i bardzo pomysłowy.Robił i puszczał latawce by ich odnaleźli gdy nie mieli siły by ruszać w dalszą drogę do domu.Zawsze radził sobie z trudami np.uwolnił słonia ktory pomogł im w dalszej wędrówce.Nastolatek pokazał swoją szlachetność i ofiarnoś, gdy odmowil sobie jedzenia i ostatnich kropli wody dla nel.Obronił ją przed uderzeniem Gebhra.
Stanisław doskonale strzelał.Był najlepszym pływakiem w Port-Saidzie.Świetnie jeździł konno.Miał bardzo duże zdolności do nauki.Biegle władał j.angielskim,j.polskim, j.francuskim.Natomiast sam nauczył się arabskiego i kilka narzeczy afrykańskich.
Z początku gdy czytałem książkę Staś wydawał mi się bardzo zarozumiały. Lecz z czasem trwania powieści główny bohater zmieniał swój charakter. Ogólnie postać bohatera tej książki bardzo mi się podobała.

Przepraszam za błendy-praca była pisana na brudno:}

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata